reklamı kapat

POPÜLER

Adele’in yeni albümü bir haftada 2,3 milyon sattı

Adele’in 2011 yılından sonraki ilk albümü olan ve müzik severler tarafından merakla beklenilen 25 adlı albüm ilk haftasında rekorları alt üst etti. Ayrıca Justin Bieber’ın yeni albümü Purpose’u da gölgede bıraktı.

Justin Bieber‘ın yeni albümü ilk haftada 525 bin kopya satarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Adele’in 25 albümü ise 2,3 milyondan fazla satışa ulaşarak rekor kırdı. Amerika’nın en çok satan albümü 2.416.000 kopya ile 1991 yılında ‘N SYNC tarafından piyasaya sürülen No Strings Attached‘dı. Adele’in bu rekoru ekarte etmesi ise an meselesi. Bu rakamlar Adele’in neden Spotify, Apple Music ve diğer online müzik servislerinde albümünü yayınlamak istemediğini çok daha net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Öte yandan bu satış rakamlarının beklentilerin az da olsa altında olduğunu belirtmek gerek. Zira tahminler albümün 2,9 milyon satacağını söylüyordu. Eğer albüm gerçekten de bu rakamlara ulaşsaydı tek ülkede ilk haftada en çok satan albüm olma yolunda ilerleyebilirdi. Söz konusu rekorun 3 milyonun üzerindeki satışla Japon şarkıcı Hikaru Utada’nın 2001 yılında yayınladığı Distance albümüne ait olduğunu da söyleyelim.