reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Creative Cloud güncellemesiyle gelen yenilikler

Bugün sizlere geçtiğimiz ayın ortasında kullanıma sunulan Creative Cloud güncellemesinin ne gibi yeniliklere sahip olduğundan bahsedeceğiz. Creative Cloud masaüstü uygulama seti ile birlikte gelen güncelleme, yayın alanında yapılan yeni geliştirmeleri ve sanal topluluk özelliğini sizlere sunuyor.

Yeni Creative Cloud sürümünde dosyalar, Mac OS, Windows, iOS ve Android üzerinde kolay bir şekilde depolanıp, paylaşılabiliyor. Yeni sürüm bunun yanında sanal topluluk platformu Behance’i bünyesinde barındırıyor. Güncellenen Creative Cloud’un Behance platformunu bünyesinde barındırması sayesinde platformda yer alan üyelere işlerinizi sergileyip, fikir ve görüş alışverişinde bulunabileceksiniz. Behance üzerinden kendi çalışmalarınızı yayınlayabileceğiniz gibi diğer kişilerin çalışmalarını da izleyebileceksiniz. Güncellemenin aynı zamanda masaüstü, bulut ve mobil cihazlar arasında her türlü dosya ve özellik paylaşımına da izin verdiğini söyleyelim. Digital Publishing Suite (DPS) Tekli sürümünü kullanarak iPad için dijital yayınlar hazırlamanızın yanısıra PhoneGap Build kullanarak her türlü cihaz için mobik uygulama geliştirip yayınlayabilirsiniz.

Creative Cloud buna ek olarak Adobe Photoshop CC, InDesign CC, Illustrator CC, Dreamweaver CC, Premiere Pro CC başta olmak üzere 15 Adobe masaüstü uygulamasının yeni sürümlerini sizlere sunuyor. Photoshop CC’de yer alan Camera Shake Reduction özelliği, kamera hareketi kaynaklı bulanıklık problemini ortadan kaldırıyor. Yeni Smart Sharpen doku ve ayrıntıları ortaya çıkarmaya, Adobe Camera Raw 8 ise resimlerin düzeltilmesi için güçlü kontrol özelliğine imkan tanıyor.

Illustrator CC ile birlikte gelen Touch Type özelliği sayesinde metinde yer alan karakterlerin, düzenlenebilir şekilde, yerini değiştirmek, karakterleri ölçeklendirmek ve döndürmek mümkün. Bu özelliğin bilgisayar faresinin haricinde dokunmatik cihazlar ve tabletlerle de uyumlu şekilde çalıştığını söyleyelim. Adobe Premiere Pro CC ise yeni düzenleme özellikleri, özelleştirme ve iyileştirmeler ile birlikte sizleri karşısına çıkıyor.

Bu arada belirtmekte yarar var. Yeni Creative Cloud masaüstü uygulama ailesi sadece Creative Cloud kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda. Mevcut Creative Cloud kullanıcıları bu güncellemeyi ücretsiz olarak kullanabilecekken, tek uygulama kullanmak isteyenlerin ayda 35 TL, tüm uygulamaları kullanmak isteyenlerin ise ayda 89 TL ödemeleri gerektiğini de belirtelim. Ayrıca kullanıcılara 20 GB‘lık bulut depolama alanı da ücretsiz olarak sunuluyor.

YORUMLAR