reklamı kapat

POPÜLER

Lightroom

Adobe Lightroom’un iPad sürümü sonunda yayınlandı [Video]

Adobe, mobil cihazlara gelmesi uzun zamandır beklenen Lightroom‘un iPad sürümünü sonunda duyurdu. Güçlü bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Lightroom’un mobil sürümü bazı kullanıcılar için kendi başına yeterli olsa da aslında masaüstü uygulama Lightroom 5 ile birlikte kullanılmak üzere hazırlanmış.

Lightroom 5 ana uygulamasına bağlı çalışan Lightroom Mobile ile iPad’de yaptığınız değişiklikler anında masaüstü sürümdeki koleksiyona kaydediliyor. Mobil sürümde yer alan kısıtlı özellikler iPad’de kabataslak gerçekleştirdiğiniz işlemleri mutlaka masaüstünde bitirmek isteyeceğinizi gösteriyor. İleride Lightroom Mobile’a daha fazla özellik eklenmesi öngörülse de, Adobe platformların farklı olması nedeniyle mobil ve masaüstü sürümlerin hiçbir zaman birbirine denk olmayacağını açıkça belirtiyor.

Bu sene iPhone sürümü de çıkacak olan Lightroom’un eninde sonunda Android platformuna da gelmesi bekleniyor. Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor, ancak kullanmak için Creative Cloud üyeliği şart. Bunun için de ayda 9,99 dolardan başlayan üyelik ücretini gözden çıkarmanız şart. Maalesef Lightroom 5’in lisanslı sürümünü kullananlar dahi Creative Cloud’a para yedirmek zorunda. Bu durumun pek çok kullanıcıyı sinir edeceğine hiç şüphe olmasa da, uygulamanın popülerliğini kaybetmeyeceği aşikar.

Adobe Lightroom

FiYAT
Ücretsiz*

BOYUT
iOS 41.6 MB

YÜKLEMEK iÇiN
iOS Adobe Lightroom
*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Lightroom

Lightroom

Lightroom

Lightroom

VİDEO