reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı eldivenle telefonları cepten çıkarmadan kullanmak mümkün [Video]

Özellikle spor yaparken müzik dinlemeyi sevenler için müziği kontrol etmek bir hayli zor. Devamlı olarak sporu bölüp telefonla uğraşmak epey can sıkıcı olabiliyor. GoGlove adıyla destekçilerini bekleyen akıllı eldiven sayesinde bu sorun ortadan kalkmak üzere.

Eldivenin parmak uçlarına yerleştirilen manyetikler ve sensörler sayesinde, kullanıcının yaptığı farklı hareketler telefona farklı komutlar biçiminde yansıyor. Örneğin parmakların aşağı yukarı hareketi, müziğin sesini açıp kısmayı sağlıyor. Ayrıca özçekim yaparken de parmak hareketleriyle çekim işlemi gerçekleştirilebiliyor. Telefonun içerisinde bulunan standart uygulamaların birçoğuna hükmedebilmesinin yanında 3. parti uygulamaları da kontrol edebilen GoGlove; Pandora ve Spotify gibi uygulamalara erişme imkanı sağlıyor. Üstelik cihaz, GoPro’larla da uyumlu.

Android ve iOS’e yüklenebilen uygulaması ile çok daha kullanışlı hale gelen bu eldivene yeni özellikler eklemek kullanıcının elinde. İstendiği takdirde eldivenle yapılan hareketlere farklı komutlar atanabiliyor ve böylece kişiselleştirilmiş bir deneyim elde ediliyor.

Pili 6 ay boyunca gidebilen bu teknolojik eldivenin Kickstarter‘daki kampanyası başarıya ulaşmaya oldukça yakın görünüyor. 99 dolar fiyat etiketiyle satılan ürünün 2015’in haziran ayında son kullanıcıyla buluşması bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR