reklamı kapat

POPÜLER

Amazon akıllı telefon pazarına geri dönüyor

Yıllar öncesinde kendi akıllı telefonunu geliştiren ancak başarıya ulaşamayan dev şirket Amazon, bir kez daha akıllı telefon piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Daha önce “Fire” serisi telefonlarla karşımıza çıkan Amazon bu kez şansını “Ice” ismiyle deneyecek. 

Ortaya atılan iddialara göre Amazon Ice’ın ekran boyuıtu 5,2 inç ile 5,5 inç arasında olacak. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolamanın bulunacağı telefonun Qualcomm Snapdragon 435 işlemciden güç alacağı ifade ediliyor. Ayrıca telefonun arka kısmında parmak izi okuyucunun yer alacağı da iddialar arasında yer alıyor. Teknik özelliklerden anlaşılabileceği üzere telefon giriş seviyesini temsil ediyor ve gelişmekte olan ülkeleri hedef alıyor. Telefonun uygun fiyatı Hindistan gibi ülkelerdeki kullanıcıların dikkatini çekeceğe benziyor. Bahsi geçen modelin yalnızca 93 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor. Telefonda Alexa desteğinin olmayacağı yönünde bazı söylentiler bulunurken yine de bu özelliklerin son sürümde değişiklik gösterebileceği öne sürülüyor.

Amazon’un iki yıl önce piyasaya sürdüğü Fire isimli telefon tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratmıştı. Yüksek fiyat etiketi, sorunlu arayüz ve belirli bir operatöre özel olarak geliştirilmesi telefonun çok kötü bir çıkış yapmasına nedem olmuştu. Öyle ki telefonun çıkışından bir hafta sonrasında Amazon fiyatta indirim yapmak zorunda kalmıştı. Yeni cihaz ile Amazon bu şanssızlığını kıracak mı yoksa yeni bir hayal kırıklığı daha mı bizleri karşılayacak bunu hep birlikte göreceğiz.

İLGİLİ HABERLER