reklamı kapat

POPÜLER

Amazon, Lady Gaga’nın yeni albüm planlarını alt üst etti

Lady Gaga‘nın Joanne isimli bir albümle hayranlarının karşısına çıkacağı eylül ayında belli olmuştu. Ünlü şarkıcı bu albümden parçaları konserlerinde yavaş yavaş gün yüzüne çıkartıyordu. Ancak Amazon‘un yeni nesil kişisel asistanı Alexa, Gaga’nın planlarını alt üst etti.

Amazon Echo‘nun yapay zekası Alexa, Apple Siri ve Google Now‘a rakip olarak piyasaya girmişti. Bu kişisel asistan akıllı telefona ihtiyaç duymadan sesli komutlarla çalışıyor. Setin içinde yer alan hoparlör sayesinde komut vererek istediğiniz şarkıyı açmak mümkün oluyor. Amerika‘daki Amazon Echo kullanıcıları sesli komutlar sayesinde kısa süreli bir hatanın farkına vardı. “Lady Gaga’dan Joanne albümünü çal” komutunu verdiklerinde henüz piyasaya çıkmamış olan albümdeki şarkıların 30 saniyelik ön izlemeleri çalmaya başladı. Böylece ünlü şarkıcının ekim sonuna kadar gizlemeye çalıştığı albümünde yer alan parçaların bir kısmı dinlenebildi.

Bu hata sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşandı ve fark edildiği anda sorun giderildi. Ancak bu ufak problem günümüzde bir şeyleri gizli tutmanın ne kadar zor olduğunu yeniden gündeme getirdi. 11 şarkıdan oluşan Joanne albümü 21 Ekim‘de çıkacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Amazon, Lady Gaga’nın yeni albüm planlarını alt üst etti” için 5 cevap

 1. Mustafa dedi ki:

  Amazon’un kişisel asistanının adı Echo değil Alexa, Echo ise Amazon’un piyasaya sürdüğü ve Alexa’yı içeren hoparlörün adı. Habercilik sıfır.

 2. KöfteCanavarı dedi ki:

  Çok bilmişimiz de geldi. Bi isteğin var mı reis? Ortaya karışık bi şeyler?

 3. Mustafa dedi ki:

  siz dergi çalışanı olarak utanmıyor musunuz okura cevap vermeye; yanlışınız varsa söylüyoruz, doğru yaptığınızı eleştiren mi var?

 4. LOG dedi ki:

  Merhaba.
  Uyarınız için teşekkür ederiz. İlgili hata düzeltilmiştir.

 5. LOG dedi ki:

  Merhaba. Kurumsal olarak tek bir hesap kullanıyoruz. “LOG” dışındaki hiçbir hesap bize ait değildir. İlginiz için tekrar teşekkürler.