reklamı kapat

POPÜLER

Amerikalı dolandırıcı Game of War’da servet harcadı

45 yaşındaki Kaliforniyalı bir adam işvereninden 4.8 milyon dolar çaldığı gerekçesiyle hakim karşısına çıktı. Mahkeme sürecinde haksız yere elde ettiği bu miktarın yaklaşık 1 milyon dolarını Game of War‘da harcadığını itiraf etti.

En fazla ilgi gören mobil oyunlardan biri olan Game of War, Machine Zone tarafından piyasaya sürüldü. Marka yüzü olarak Kate Upton‘ı seçen firma son zamanların en fazla kazandıran mobil oyunları arasında yer alıyor. Görünen o ki bu kazancın bir kısmını Kevin Lee Co‘ya borçlular.

Federal mahkemeye çıkartılan 45 yaşındaki adam 2008 – 2015 seneleri arasında patronundan yaklaşık 5 milyon dolar çaldığını kabul etti. Ardından bu kazancın 1 milyon dolarını Game of War oynarken harcadığını dile getirdi. Haksız kazançla yaptığı diğer harcamalar arasında golf kulübü üyeliği, lüks araba ve estetik ameliyat da yer alıyor.

Game of War aslen ücretsiz olarak indirilebiliyor ancak oyun içi satın almalar başarılı olma ihtimalini artırıyor. Tabii harcanan bu paranın getirisi uzun süreli olmuyor. Kaybedilen ordularla birlikte yeni harcama yapma gereği doğuyor. Böylece son bulmayan bir oyun için satın alma döngüsü başlıyor.