reklamı kapat

POPÜLER

Amiral gemisi deneyimi sunan bütçe dostu tablet; Honor Pad 9 incelemesi

 - Güncelleme: 11 Mart 2024 20:08

Honor Pad 9

HONOR PAD 9 PERFORMANS

Tabletin performansına gelecek olursak cihazda Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 6 Gen 1 işlemcisi yer alıyor. 4 nm’lik süreçle üretilen bu işlemci hem günlük hayatta kullanılan uygulamalarda hem de performansa ihtiyaç duyan uygulamalarda iyi bir performans vadediyor. Kısa bir süre önce lanse edilen Magic 6 Lite modelinde de gördüğümüz bu işlemciyi Geekbench 6 testine soktuk. Telefon popüler benchmark uygulamasının tek çekirdek performansından 943 puan, çok çekirdek performansından ise 2.756 puan aldı. Tablette kullandığımız uygulamalarda ve oynadığımız oyunlarda beklentimizi karşılayan bir performans sunan tablette 8 GB RAM yer alıyor.

Tablette çok sayıda uygulama açıp bu uygulamalar arasındaki geçişler yaptık. Sekmeler arasındaki geçişlerde bizim beklentimizi karşılayan tablet performansıyla çoğu kullanıcı için yeterli bir performansa sahip. Tablet güçlü performansının yanında ekran kalitesiyle de öne çıkıyor. Ekran yüksek çözünürlüğünün yanında 1 milyarı aşan rengi göstermesiyle de fark yaratıyor. Canlı ve parlak bir ekrana sahip olan tablet aynı zamanda büyük ekranlı tablet satın almayı düşünenler için de uygun bir model. Netflix, Amazon Prime Video ve YouTube üzerinden izlediğimiz videolarda tablet sunduğu ekran kalitesiyle bizden tam not aldı. Bazı kişiler OLED ekranın tablette yer alması gerektiğini düşünse de cihazın satış fiyatını göz önüne aldığımızda LCD ekranın da iyi bir performans sergilediğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bu ekran ayrıca 120 Hz yenileme hızına da destek veriyor. Yüksek fiyatlara satılan tabletlerde gördüğümüz bu desteğin orta segment bir tablette yer alması bizi mutlu etti. 120 Hz’lik bu ekranı 60 Hz’lik ve 90 Hz’lik ekranlarla kıyasladığımızda çok daha akıcı bir ekran deneyimi yaşadığımızı belirtmek istiyoruz. Tablet yüksek depolama kapasitesiyle de özellikle fotoğraflarını veya videolarını tablette depolamak isteyen kişilere hitap ediyor. Bu depolama alanı çoğu kişi için yeterli olsa da cihaz microSD kart desteğine de sahip olduğu için tabletin hafızası microSD kartlarla artırılabiliyor.

Gelelim tabletin sunduğu pil ömrüne. Cihazın kalbinde 8.300 mAh gücünde bir pil yer alıyor. Honor’un belirttiğine göre bu pil yüzde 100 şarj edildiğinde 11 saate varan video izleme (internet üzerinden) deneyimi sunuyor.  Biz de gerçekleştirdiğimiz test de bu süreye yakın bir kullanım süresi elde ettik. Pil ömrü performansıyla bizden tam not alan tablette performansa ihtiyaç duyan uygulamalar kullanıldığında veya oyunlar oynandığında pil süresi 10 saatin altına düşüyor. Tablette ayrıca 35 watt gücünde bir hızlı şarj özelliği de var. Cihazın pili 30 dakikada yaklaşık yüzde 30 şarj seviyesine ulaşıyor. Cihazın pili yüzde 100 şarj 2 saatin altında tamamen doluyor. Tabletin arka tarafında 13 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Tablette arka kamera performansı iyi ışık koşulları sağlandığında orta segment bir tablet için yeterli düzeyde. Cihazın ön tarafında ise 8 megapiksel kamera bulunuyor. Arka kamerada olduğu gibi ön kameranın performansı da ışık koşullarına göre değişiklik gösteriyor. İyi ışık koşullarında tabletin ön kamerası bizim beklentimizi karşılayacak bir performans sergiledi.

İLGİLİ HABERLER