reklamı kapat

POPÜLER

Android tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024)

Android tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024) tanıtıldı

Android tablet modeli Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024) tanıtıldı. Model aslında çok ama çok tanıdık bir seçenek konumunda.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024), aslında tamamen yeni bir cihaz değil, sadece donanımsal güncelleme ile beraber 2024’e taşınan temel seviye bir Android tablet modeli olarak karşımızda yer alıyor. Gücünü Samsung tarafından geliştirilen Exynos 1280 işlemci ile 4 GB RAM’den alan tablet, 10,4-inç boyutundan bir TFT LCD ekran üzerine kuruluyor, 5 megapiksellik ön kameraya sahip, arkasında 8 megapiksellik tek bir kamera yer alıyor ve microSD kart yuvası ile hafıza artışına izin veriyor (Dahili depolama tarafında 64 GB ya da 128 GB sunuluyor). 3.5mm kulaklık girişi de olan model, artık Bluetooth 5.3 taşıyor ve LTE bağlantı desteğini de eksik etmiyor. 7.040 mAh batarya üzerine kurulan tablet, çok temel ihtiyaçlar ve çocuklar için fena görünmüyor. İleride Türkiye’de de satılacak tablet henüz kaça satılacak belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung elbette başka yeni ürünler üzerinde de çalışıyor. Örneğin dün önümüzdeki aylarda tanıtılacak Samsung Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6 katlanabilir telefon modelleri için yeni sızıntılar yapıldı. Hatırlamak adına Galaxy Z Flip 6 satıldığı pazara göre ya bir Snapdragon ya da bir Exynos işlemci taşıyacak ve en üstte 12 GB RAM + 512 GB depolama ile alınabilecek. Dışındaki ekranının 120 Hz olacağı da iddia edilen dikey formlu katlanabilir telefon, aktarıldığı kadarıyla yerini aldığı telefondan biraz daha uzun pil ömrü sunacak.

Yatay formlu Samsung Galaxy Z Fold 6 ise iddialara göre tüm pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy işlemci ve en üstte 16 GB RAM ile satılacak, 256 GB, 512 GB ya da 1 TB depolama sunulacak ve ana ekranı parlamaları engelleyen bir katmana sahip olacak. Galaxy S24 Ultra gibi Titanyum bir çerçeveye sahip olacağı da iddia edilen telefon, daha iyi bir soğutma sistemiyle donatılacak, aynı zamanda UWB desteğini de beraberinde getirecek. Dokunmaları daha hızlı algılayacak da denilen telefon, bu yıl pazarda bugün tanıtılacak Vivo X Fold 3 Pro ile mücadele edecek.

Bu arada firmadan bir de alt seviye Galaxy Z Fold modeli bekleniyor. Bu yıl tanıtılması beklenen ve 800 dolar seviyesinde bir fiyatla ciddi ses getirmesi beklenen telefon, geçtiğimiz hafta ortaya atılan diğer iddialara göre S Pen desteği olmadan gelecek. Bu mantıklı görünüyor çünkü firmanın alt seviye modelden bazı detayları kesmesi gerekiyor.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024) yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER