reklamı kapat

POPÜLER

Apple, BlackBerry çalışanlarını işe almak istiyor

Ekonomik açıdan zor günler geçiren BlackBerry’nin işten çıkartmak istediği çalışanlarına Apple talip oldu. İnternet üzerinden iş teklifleri göndermeye başlayan Apple yepyeni bir ekip kurmayı hedefliyor.

Kısa süre önce 1 milyar dolar zarar açıklayan BlackBerry, son dönemde piyasaya sürülen akıllı cihazların beklenen ilgiyi görmemesinden ötürü pazar payı yarışında geriye düştü. Diğer taraftan Fairfax Financial Holdings’e 4.7 milyar dolar karşılığı satışı onaylanan şirketin Kasım ayında tamamen el değiştirmesi bekleniyor.

Yaşanan kriz yüzünden işten çıkarılacağı duyurulan 4.500 kişi ise Apple’ın çekim alanına girdi. Kulislerde konuşulanlara göre Apple, BlackBerry çalışanlarını işe alarak deneyimli kadrodan mümkün olduğunca yararlanmak istiyor. “Go-Shop” kapsamında farklı satın alma teklifleri de değerlendirilirken, eski kurucu ortaklarından Doug Fregin ve Mike Lazaridis’in tekrar BlackBerry’e sahip olabileceği ifade ediliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple, BlackBerry çalışanlarını işe almak istiyor” için 3 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Aslında Blackberry 10 OS belki de en iyi işletim sistemiydi. kaynak kullanımı harika, akıcılık ve stabilite mükemmel. Ama piyasadaki en beceriksiz işletim sisteminin en yaygın olması düşünüldüğünde hem Blackberry’nin hem de Nokia’nın daha sert hamleler yapması gerekiyor. Q5 çok başarılı ve kaliteli bir cihaz olmasına rağmen satış rakamlarında sınıfta kaldı. Baktığımız zaman benzer ilişki HTC one vs S4 arasında da var. Yani herşey pazarlamada bitiyor. Bu nedenle reklam, tanıtım ve gerekirse yaygınlaşması için ünlü isimlere telefonları dağıtmak bile çözüm olabilir. Malum olduğu üzere Blackberry 10 eski kullanıcıları bile kendi çekemedi.

  2. mesut a. dedi ki:

    bence aşırı sitem kullanan kötü düşünülmüş bir os. bir çok yeri zaten ios’tan esinlenme. hele playbook’a yeni OS’u getireceğiz deyip zaten zorla satan satamayan playbooklarıda sattılar. ve sonra dedikleri açıklama şu playbook gibi güçlü bir cihaz için sistem kaynakları yetersiz. biraz araştırırsanız görürsünüz

  3. Sertan dedi ki:

    Blackberry OS süzme bir başarısızlık örneğiydi. Batmalarının sebebi de bu ve geleneksel tasarım anlayışını yenileyememeleri