reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’dan dikkat çekici iki önemli paylaşım

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce hem 2019 üçüncü çeyrek sonuçlarını paylaştı hem de Mac Pro için önemli bir açıklamada bulundu.

Apple, 2019 üçüncü çeyrek sonuçlarıyla yine nefes kesti. Üç aylık dönemde firma tam 53.8 milyar dolar gelir, 10 milyar dolar da net kar elde etti. Bu dönemdeki en iyi sonuçları açıklayan firmada yüzler maddi açıdan gülmeye devam ediyor. Apple’ın paylaştığı bir diğer konu ise yeni Mac Pro için oldu. Tim Cook, Mac Pro’yu Amerika içerisinde üretmeye devam etmek istediklerini açıkladı. Bu önemli çünkü firmanın daha önce yeni bilgisayarı Quanta Computer ile Çin’de ürettireceği söylenmişti. Bu hamlenin arkasında ise Amerika ile Çin arasındaki ticari savaşın olduğu belirtilmişti. Son vergilerin ışığında yeni Mac Pro’nun Çin’de üretilmesinin çok daha ucuza geleceğini belirten kaynaklar, yanılmış gibi duruyor. Çünkü görebileceğiniz Tim Cook üretimi Amerika’da devam ettirmek konusunda açık konuşuyor. Cook hatta Amerika tesislerine yatırımlarının devam ettiğini de belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Mac Pro çok merak edilen cihazlar arasında yer alıyor

Ön ızgarasıyla rendeye benzetilen model, en üstte tam 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, iki MPX modülü aracılığıyla dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı ve 4 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Sisteme istenirse video düzenleme sürecine özel tasarlanan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen 2019 Apple Mac Pro, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor. Modüler yapıda olan sistemin hatırlarsınız en düşük özelliklerdeki temel fiyatı 6 bin dolar seviyesinde. Burada 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor.

İlgili Video