reklamı kapat

POPÜLER

“Apple, iPad’e altın renk seçeneği ekliyor”

Tablet piyasasındaki gerileme tüm teknoloji firmalarını etkilese de, tablet denince akla ilk gelenin iPad olmasından hareketle esas olarak Apple’ın nasıl bir strateji izleyeceği merak ediliyor. Bloomberg‘ün konuya ilişkin haberi doğruysa, Apple’ın “büyük hamlesi” şu ana kadar siyahtan griye değişen renklerde sunulan iPad’lere altın renk seçeneğini getirmek olacak.

Apple alıcılarının tasarım ve görünüme verdiği önem düşünüldüğünde çok da tuhaf kaçmayan altın renk seçeneği, bu ay görücüye çıkacak 9,7 inçlik iPad için sunulacak, bunun yanında gümüş ve gri renk seçenekleri de bulunacak. Bu gelişmeyle birlikte altın renkli iPhone sahipleri, telefonlarıyla eşleşen bir iPad alma imkanına sahip oluyor. Ayrıca telefon serisinde bir hayli popüler olan bu rengin, iPad’e çok da sıcak bakmayan diğer kullanıcıları da çekeceği umuluyor.

Piyasaya ilk çıktığı 2010’daki 5 milyar dolarlık getiri rakamı 2012’de 30 milyar doları bulan iPad, geçtiğimiz yıl ise 32 milyar dolar getirmişti. iPhone ekranlarının da iPhone 6 serisinde büyümesiyle Apple’ın iPad satıp satamayacağı daha bir merak edilir oldu. Cupertinolu firma karşımıza yeni bir renk seçeneğinden fazlasını çıkaracak mı dersiniz?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

““Apple, iPad’e altın renk seçeneği ekliyor”” için bir cevap

  1. Guest dedi ki:

    o.o