reklamı kapat

POPÜLER

Amazon new Fire TV
Amazon new Fire TV
Amazon new Fire TV

Apple TV’ye rakip yeni Amazon Fire TV 4K desteğiyle geliyor

Apple TV’nin tanıtımı üzerinden çok zaman geçmeden Amazon’dan cevap gecikmedi ve şirket yeni Fire TV set üstü kutusunu tanıttı. Yeni Fire tablet ailesiyle birlikte gün ışığına çıkan cihaz, bünyesinde barındırdığı özelliklerle yeni Apple TV’nin karşısına rakip olarak çıkıyor.

4K video desteğiyle yeni Apple TV’den ayrılmayı başaran yeni Fire TV’de 4K içerikleri Amazon Instant Video veya Netflix servisleri üzerinden sunuyor. Apple TV’de olduğu gibi kullanıcıların film ve televizyon programlarını izlemesine olanak sağlayan Fire TV, sesli arama yapabilmeyi mümkün kılan bir uzaktan kumandayla geliyor. Sesli arama özelliği sayesine kullanıcılar diledikleri filmleri sesle arama yaparak hızlı bir şekilde bulabiliyor. Bu özellik aynı zamanda spor müsabakaları, hava durumu ve müzik hakkında bilgi almada da kullanılabiliyor. Android tabanlı Fire OS işletim sistemli cihazda dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM, 8 GB dahil hafıza ve çift bant/çift anten Wi-Fi yer alıyor. Arka kısmında yer alan USB bağlantısıyla veya ayrı olarak satılan microSD slotuyla 8 GB’lık hafıza 128 GB’a kadar artırılabiliyor.

Başta Amazon Instant Video, Hulu Plus ve Spotify olmak üzere dünyada birçok servise destek veren cihaz oyun desteği de sunuyor. Opsiyonel olarak satılan Amazon Fire oyun kumandasıyla oyun deneyimi de yaşanabilmesine imkan tanıyan Fire TV’de Grand Theft Auto III, Minecraft Pocket Edition, Leo’s Fortune ve daha birçok oyunu oynamak mümkün. 5 Ekim’de Amerika’da satışa sunulacak Amazon Fire TV, yaklaşık 100 dolardan piyasadaki yerini alacak.