reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın efsanevi korsan bayrağının taklidi satışta!

Dünyada hediye alternatiflerinin gözden geçirildiği kritik bir döneme giriliyor. Yılbaşı hediyeleri için klasik fikirlerin yanı sıra çılgın alternatifler de gündeme gelmeye devam ediyor.

ABD’de Susan Kare adlı tasarımcı, 1980’lerde Apple Kampüsü’nde Steve Jobs’ın ofisinde görüntülenen ve daha sonra da binada dalgalandığı rivayet edilen bir gözünde Apple logosu bulunan korsan konulu bayrağın taklidini hazırlayarak 1.900 dolardan satmaya başladı. Jobs, bu bayrağın altında şu ünlü sözünü söylemişti: “Donanmaya katılmaktansa korsan olmak daha iyidir.”

steve-jobs

Steve Jobs, 1984 yılında bahsi geçen bayrağın altında

Tasarımcı, bayrağı siyah naylonlu kumaş üzerinde boya kalemleri kullanarak hazırlıyor. İki farklı boyda satışa sunulan bayrakların en yüksek fiyatı ise 2.500 dolar. Oldukça pahalı bir hediye olacağı kesin. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple’ın efsanevi korsan bayrağının taklidi satışta!” için bir cevap

  1. PSDN915 dedi ki:

    Ayrıntılarına baktım da, o kadar özensiz ve alakasız bir çalışma olmuş ki alanların kendilerine zoru var. Sol üst taraftaki kemik orjinalle uyumsuz olması yanı sıra devamı niteliğindeki sağ alttaki çıkıntısıyla aynı doğrultuda bile değil.