reklamı kapat

POPÜLER

BeoSound 1
BeoSound 1
BeoSound 1

BeoSound 1

BeoSound 1

BeoSound 1

BeoSound 1

BeoSound 1

BeoSound 2

BeoSound 2

BeoSound 2

BeoSound 2

BeoSound 2

BeoSound 2

Bang & Olufsen’in sesi 360 derece yayabilen yeni şaheserleri [Video]

31 Ağustos 2016

Bang & Olufsen iki yeni kablosuz hoparlörü BeoSound 1 ve BeoSound 2’yi tanıttı. Berlin’de gerçekleşen IFA 2016’da müzik tutkunlarının beğenisine sunulan hoparlörler koni şeklindeki tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Bir hoparlörden çok masa lambasını andıran hoparlörler alüminyumdan üretilen gövdeleriyle oldukça şık bir görüme sahip.

David Lewis ekibinden Torsten Valeur’un imzasını taşıyan BeoSound 1 ve BeoSound 2, sesi 360 derece yayabiliyor. Birbirlerinden boyut ve ses performansı açısından ayrılan hoparlörlerden BeoSound 1 3,5 kilogram, BeoSound 2 ise 4,1 kilogram ağırlığında. Portatif yapısıyla göze çarpan BeoSound 1 bünyesinde barındırdığı pil sayesinde 16 saate kadar müzik keyfi vadediyor. BeoSound 2’de dahili bir pil yer almadığını da unutmadan söyleyelim. Wi-Fi, Bluetooth 4.1, DLNA, Google Cast ve Airplay gibi bağlantılara destek veren hoparlörler Spotify, Deezer, Qplay ve TuneIn gibi müzik servislerine entegre erişim sunuyor.

BeoLink Multiroom teknolojisiyle diğer Bang & Olufsen ve B&O Play ürünleriyle kablosuz iletişim kurabilen hoparlörler, akustik lens teknolojisine de sahip. Bang & Olufsen’in üst segment hoparlörlerinde görmeye alışık olduğumuz akustik lens teknolojisi, dinleyicilerin hangi nokta olursa olsun aynı kalitede müzik deneyimi yaşamasını sağlıyor. Bu teknoloji aynı zamanda genel ses deneyimini geliştirmek için bozulmaları en aza indirip sesin duvara olan yansımasını minimalize ediyor.

BeoSound 1’de tam aralık için 1 x 40 watt Class D ve woofer için 1 x 20 watt Class D yer alırken BeoSound 2’de tweeter için 1 x 40 watt class D, orta aralık için 2 x 11 watt Class D, woofer için 2 x 20 watt D amplifikatör bulunuyor. BeoSound 2’nin sürücü üniteleri arasında 1 x 0,75 inç tweeter, 2 x 2 inç orta aralık ve 1 x 5,2 inç woofer yer alıyor. Üzerinde yer alan tekerlek üzerinden kontrol edilebilen hoparlörden BeoPlay 1, 1.495 dolardan yurtdışında satışa sunulmuş durumda. Ekim ayının sonunda piyasadaki yerini alacak BeoSound 2’nin fiyatı 1.895 dolar olacak.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Bang & Olufsen’in sesi 360 derece yayabilen yeni şaheserleri [Video]” için bir cevap

  1. wuf dedi ki:

    o kadar para verip cöp bidonu görünümlü bu aleti alsam, aile bireyleri onu bana geri ne sekilde monte edip, dünyanin ilk 360 derece ses veren insani yaparlar kimbilir