reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir zam yolda

Sektörden alınan bilgilere göre motorin ve benzin fiyatlarına yeni bir zam yolda. Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGIS) tarafından bir açıklama bekleniyor

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha düşüş eğilimine girdi. Ancak ülkemizde döviz kurunda büyük bir sıçrama mevcut. Bunun da motorin ve benzin fiyatlarına da yansıması bekleniyordu. EPGIS’den konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi ancak sektör içinden gelen bilgilere göre 22 Ağustos Cumartesi gününden itibaren motorin ve benzine 10’ar kuruşluk yeni bir zam yolda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı motorin ve benzin fiyatları ne olacak?

Yapılan artışının ardından İstanbul’da benzinin litre fiyatı ortalama 6.60 liradan 6.70 liraya, motorinin litre fiyatı 6.10 liradan 6.20 liraya kadar çıkması bekleniyor. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler