reklamı kapat

POPÜLER

Bisikletlere özel taşınabilir kablosuz hoparlör

Scoshe isimli firmanın bu yılın başında Las Vegas‘ta düzenlenen CES’TE bisiklet meraklıları için tanıttığı boomBOTTLE isimli taşınabilir hoparlör yurt dışında satışa sunuldu. Suya, toza ve darbelere dayanıklı olan kablosuz hoparlör, bisikletin suluk kısmına yerleştirildikten sonra Bluetooth bağlantısı üzerinden mobil cihazlara bağlanıyor.

boomBOTTLE’ın, IPX4 sertifikasına sahip olması sayesinde bisikletinizi yağmurlu havalarda bile sorunsuz bir şekilde sürebiliyorsunuz. Bluetooth bağlantısını kullanmak istemediğinizde 3,5 mm’lik kulaklık girişi üzerinden de hoparlöre bağlantı kurulabiliyor. Entegre pasif subwoofer ve çift 40 mm sürücüye sahip olan hoparlör, dahili şarj edilebilir pil ile 10 saat boyunca kullanılabiliyor.Darbelere de dayanıklı olan kablosuz hoparlörün gri renkli modeli 149 dolardan satışa sunulmuş durumda. Yeşil, sarı, pembe ve mavi renk seçeneklerine sahip olan boomBOTTLe ise, mayıs ayında piyasada olacak.
boomBOTTLE

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Bisikletlere özel taşınabilir kablosuz hoparlör” için 4 cevap

 1. Lacivert dedi ki:

  IP4X suya değil belirli bir miktar toz girişine karşı dayanıklılığı ifade eder. Dolayısıyla yazınızdaki yağmurlu havalarda kullanım hatalı olmuş…

 2. Emir BOSTANOGLU dedi ki:

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Taşınabilir kablosuz hoparlörün internet sitesinde “IPX4 splash proof construction” olarak belirtilmiş. Bu da cihazın suya karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor. Ayrıca aşağıda yer alan internet siteleri de IP4X sertifikasının suya karşı dayanıklı olduğunu söylüyor.

  http://www.scosche.com/boombottle-weatherproof-wireless-portable-speaker-grey
  http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code#IPX_Coding
  http://www.labtestcert.com/services/ip_rating.php

 3. Lacivert dedi ki:

  Ne yazıkki yine hatalısınız. Ürünün sitesinde IPX4 yazıyor ki bu durumda evet, splash proof olduğu anlaşılıyor. Ancak sizin yazınızda IP4X yazıyor ki bu durumda toza karşı korumalı oluyor. IP kısaltmasından sonraki 1. rakam toz, 2. rakam ise su korumasını ifade eder. “X” ifadesi ise bulunduğu sıraya göre toza/suya karşı korumasız olduğunu belirtir.

 4. Emir BOSTANOGLU dedi ki:

  Düzeltme yapılmıştır. Teşekkürler.