reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry Priv 4K video özelliğiyle geliyor

BlackBerry’nin uzun zamandır merakla beklenen Android’li telefonu Priv geçtiğimiz hafta nihayet resmi olarak duyuruldu. Kızaklı telefonun resmi görselleri dahi yayınlansa da şimdiye kadar teknik özellikleri hakkında bilgi verilmedi. Ancak telefonu ele geçiren 4NBB internet sitesi, Priv’in bazı kritik özelliklerini ortaya çıkardı.

blackberry-priv41
İnternet sitesinin yayınladığı fotoğraflara bakılırsa BlackBerry Priv 64 bit mimarili ve 6 çekirdekli Snapdragon 808 işlemci setiyle geliyor. Telefonun Schneider Kreuznach imzalı 18 MP çözünürlüklü kamerası ise 4K video kaydetme özelliğine sahip. 4NBB telefonu eline geçirmesine rağmen şimdilik ne yazık ki sadece bu bilgileri paylaşmış durumda. Bunun dışında Priv’in 5,5 inç boyutunda açılır QWERTY klavyeye sahip olduğunu biliyoruz.

blackberry-priv21
Bildiğiniz gibi Android işletim sistemiyle gelecek cihaz için en çok merak edilen şey güvenlik konusu. Üst düzey güvenlik sunan cihazlarıyla tanıdığımız BlackBerry ve güvenlik konusunda son zamanlarda adı çıkan Android platformunu yan yana getirince kafalarda doğal olarak soru işareti oluşuyor. BlackBerry ise her zamanki gibi güvenliği ön planda tutmuş ve “BlackBerry Safeguard” uygulamasıyla olası tehlikelerin önüne geçmiş. Şirket, Priv’in şimdiye kadarki en güvenli telefonu olacağını iddia ediyor.

YORUMLAR