reklamı kapat

POPÜLER

Broken Sword 5: The Serpent's Curse

Broken Sword 5: The Serpent’s Curse incelemesi

Hoş geldin eski dost 90’lı yıllarda krallığını ilan etmiş olan macera türünün çöküşüne 2000’li yıllarda seyirci olmuştuk. Bir daha toparlanamayacağını düşündüğümüz andaysa karşımıza Telltale Games çıktı ve macera oyunları ikinci baharını yaşamaya başladı

Oyun oynamaya gönül vermiş herkesin, bu sanat dalına kendisini kaptırdığı bir an vardır. 90’lı yılların ilk döneminden itibaren oyun oynamaya başlamış olsak da, karşımızdaki şahesere aşık olduğumuz hissettiğimiz ilk oyun 1997 yılında The Curse of Monkey Island ile olmuştu.

Monkey Island serisinin yanında Sanitarium, Grim Fandango, Full Throttle ve daha pek çok efsane macera oyunuyla şenlenmiş bir çocukluk döneminden sonra milenyum sonrasının ne kadar üzücü olduğunu tahmin edebilirsiniz. Tam da bu döneme denk gelen harika bir oyundu Broken Sword: The Shadow of the Templars. İlk iki oyunu ile macera türüne gönül vermiş herkesi mest eden seri, peşi sıra gelen iki başarısız üç boyutlu deneme ile hafızalarda hoş bir anı olma noktasına hızla ilerliyordu ki karşımıza The Serpent’s Curse çıkıverdi.

YORUMLAR