reklamı kapat

POPÜLER

Çanlar HTC için çalıyor

HTC için işler hiç de iyi gitmiyor. Yeni nesil amiral gemisi One M9‘la büyük hayal kırıklığı yaşayan ve yaşatan Tayvanlı şirket, her geçen ay gelir düşüşü yaşamaya devam ediyor.

Üstelik bunu kullanıcı yorumları veya araştırma şirketi tahminleri değil, doğrudan şirketin resmi rakamları söylüyor. HTC tarafından açıklanan aylık gelir tablosuna bakılırsa, şirket nisan ayı verilerine göre yüzde 20, geçtiğimiz yılın mayıs ayına göreyse yaklaşık yüzde 48 oranında bir düşüş yaşıyor. Bu düşüşün birçok farklı sebebi olsa da en büyük sorumlu elbette HTC’nin son amirali One M9.

Geçtiğimiz günlerde şirket hissedarlarıyla buluşan CEO Cher Wang, hem mevcut durum hem de geleceğe dair önemli açıklamalarda bulundu. Kötü gidişatın farkında olduklarını belirten Wang, sorunun başarısız pazarlamadan kaynaklandığını itiraf etti. Üst seviye Android telefonlara olan ilginin azalması, artan rekabetin kampanya giderlerini artırması hatta Robert Downey Jr. bile sorumlular arasında. Zira Wang, One M8’in de reklam kampanyasında rol alan Downey Jr. ile önümüzdeki yıl sözleşme yenilemeyeceklerini onayladı.

Tüm bunlara rağmen Cher Wang gelecek için umutlu. Hissedarları umutlandırmak adına “kahraman” bir ürün hazırlığında olduklarını belirten yönetici, daha iyi bir pazarlama stratejisiyle birlikte işlerin yoluna gireceğini ifade etti. HTC’nin “süper kahramanı” şirketi düzlüğe çıkaracak mı, merakla bekliyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Çanlar HTC için çalıyor” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    HTC farklı olmayı başarmalı. Tasarımı gayet iyi olsa da HTC ürünleri piyasada satış anlamında çok iyi konumlanmıyor. Bugün en ufak teknoloji mağazasında bile Samsung çalışanları fink atarken, Sony de benzer yolda adımlar atarken ülkemiz için HTC sadece ürünü koyuyor. Pek çok kişi HTC bakarken bir anda Samsung’a dönebiliyor. Bu tip durumlara karşı önlem alması gereken de HTC