reklamı kapat

POPÜLER

CES 2016 öncesi sürpriz isim değişikliği

50 yıla yakın bir süredir düzenlenen ve dünyanın en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan Tüketici Elektroniği Fuarı (Consumer Electronics Show) kabuk değiştirdi. CES’i düzenleyen kuruluş Consumer Electronics Association (CEA) isim değişikliğine gittiğini duyurdu.

Yapılan isim değişikliğinden sonra organizasyondan sorumlu kuruluşu bundan sonra Consumer Technology Association (CTA) olarak anacağız. Organizasyonun ismi ve yönetim kadrosu ise aynı kalacak. İsim değişikliği konusunda açıklamada bulunan CTA CEO’su Gary Shapiro, günümüzde teknolojinin artık neredeyse tüm sektörleri kapsadığını ve böylece değişimin temsil ettikleri sektörün yenilikçi yapısını daha iyi yansıttığını ifade etti.

Nitekim akıllı telefondan otomobil teknolojilerine kadar CES’te sergilenen geniş ürün yelpazesine baktığımızda, “elektronik” isminin “teknoloji” ile değişmesi gayet yerinde duruyor. İlk kez 1967 yılında olmak üzere her yıl ocak ayında ABD’de düzenlenen CES, yine Las Vegas’ta 6-9 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleşecek.