reklamı kapat

POPÜLER

CES’te Apple Watch’un taklidini sattılar

Xiaomi gibi dev firmalara da ev sahipliği yapmasına rağmen kopya ürünler üretmekten bir türlü vazgeçemeyen Çin, CES fuarında da Apple taklidi ürünüyle karşımıza çıktı. Hyperdon isimli Çin merkezli bir şirket, Apple Watch‘a “fazlasıyla” benzeyen saatlerinin satışını gerçekleştirdi.

Fuarın ıssız bir bölgesinde stand açan Hyperdon, Apple Watch’un taklidi olan Smart Watch ürününü hem tanıttı, hem de sattı. Yalnızca 27 dolar fiyatla satılan saatin özelliklerinin kötü olduğunu düşünüyorsanız, yanıldığınızı söyleyebiliriz. Çünkü bu saat adımları sayabiliyor, saniye ölçebiliyor, bildirimleri görüntüleyebiliyor, telefon konuşmaları yapılabiliyor ve müzikler arasında dolaşılabiliyor. Titreşim özelliği de sunan cihaz, bildirimleri titreyerek haber verebiliyor. Telefonla bağlantı kurabilmesi için ise yalnızca Jailbreak yapılmış iPhone’larda kullanılabilen uygulamasını yüklemek gerekiyor. Tasarımı olarak Apple Watch’a büyük oranda benzeyen saatin en çok göze çarpan yönü ise arayüzü. Arayüz bire bir olarak Apple Watch’tan kopyalanmış ve sanki Apple’ın saatinin basit bir demosunu deniyormuş hissi yaratıyor.

Hyperdon’un belirttiğine göre Amerika ve Çin‘de satılacak olan cihazın tam olarak hangi bölgedeki mağazalarda satışa sunulacağı bilinmiyor. Apple’ın söz konusu kopya ürün hakkında herhangi bir işlem yapıp yapmayacağı ise merakla bekleniyor.