reklamı kapat

POPÜLER

Çevresindeki her hareketi algılayabilen taşınabilir “hayalet” dedektörü

Hayaletlerin varlığını kanıtlamak şimdilik pek de mümkün değil. Şimdilik diyoruz çünkü  GhostArk tarafından geliştirilen hayalet dedektörü, bu tür paranormal olaylarla ilgili araştırma yapan kişilerin işlerini oldukça kolaylaştırıyor ve kullanıcının kendisini Hayalet Avcıları filminde gibi hissetmesine olanak sağlıyor. Üstelik firma bu konuda oldukça ciddi…

Çoğumuz belirli bir yaşa kadar hayalet hikayelerine inanıyor ancak bir yerden sonra bunların tamamen gerçek dışı olduğunu kabullenerek hayatımıza devam ediyoruz. Ancak bu işi gerçekten ciddiye alan ve üzerinde kafa yora kişilerin sayısının azımsanmayacak derecede olduğunu da kabul etmek gerekiyor. Geliştirilen bu taşınabilir hayalet dedektörünün tam da bu kişilere yönelik olduğunu söyleyebiliriz.

Üzerinde bulunan iki adet yüksek hassasiyetli mikrofonu sayesinde en ufak sesi bile kaydedebilen bu cihaz, elektromanyetik alanı ölçümleyerek ekranına yansıtabiliyor. Yüksek parlaklık değerine sahip ekranı ile geceleri de kolaylıkla kullanılabildiği belirtilen bu hayalet dedektörünün termometresi aracılığıyla soğuk ve sıcak bölgeleri LED aracılığıyla kullanıcıya gösterebiliyor.

Geliştirici GhostArk, ürünün henüz beta aşamasında olduğunu ve gelişiminin devam ettiğini dile getiriyor. Cihazın son prototipinin ise mayıs ayında hazır hale gelmesi bekleniyor. Sitesinden e-posta adresini bırakan kullanıcılar cihaz piyasaya sürüldüğünde yüzde 25 indirimle birlikte 199 dolara dedektörü satın alabiliyor. Çıkış tarihinden sonra satın almak isteyenlerin ise 249 dolar ödemesi gerekiyor.