reklamı kapat

POPÜLER

Forza Horizon 5

Çıkış tarihi belli olan Forza Horizon 5’in fragmanı yayında [Video]

Microsoft, yarış tutkunlarının meraka beklediği Forza Horizon 5‘in çıkış tarihini açıkladı. 9 Kasım‘da oyun tutkunlarıyla buluşacak olan yarış oyunu geliştirici Playground Games’in aktardığı göre Meksika’da geçiyor.

Meksika’daki bazı yerlerin dijital ortama neredeyse aynı şekilde aktarıldı belirtiliyor. Grafikleri ve oynanış yapısıyla bizim de merakla beklediğimiz oyunda ışın izleme teknolojisinin de kullanıldığı söyleniyor. Işın izleme teknolojisi sayesinde oyun deneyiminin çok daha iyi bir şekilde yaşanacağını belirtelim. Işığın gerçek dünyadaki hareketlerini taklit edebilen bu teknoloji oyun deneyimini üst noktaya taşıyor. Çöller dışında yağmur ormanlarında da yarışabileceğimiz oyun Xbox Series X, Series S, Xbox One ve PC platformlarında satışa sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Forza Horizon 5, Türkiye’de ne kadara satılacak?

Oyunun satış fiyatı ise 469 TL. Standart sürüm için bu fiyat geçerliyken oyunun deluxe sürümü de piyasadaki yerini alacak. Forza Horizon 5’in deluxe sürümü 535 TL’den satışa sunulacak. Oyun satışa sunulduğunda Microsoft’un oyun servisi Xbox Game Pass’te de yer alacağı açıklanan oyun açık dünya bir yarış oyunu olarak karşımıza çıkacak. Oyunun tanıtım videosunu haberin girişinden izleyebilirsiniz.