reklamı kapat

POPÜLER

Çocuklara özel baykuş görünümlü robot [Video]

Clash of Titans filminin 1981 yılında çekilen versiyonunu izleyenler Bubo* isimli altın baykuşu hatırlayacaktır. Bu tasarıma sahip bir robotunuz olmasını hayal ettiyseniz WittyWorX tarafından tasarlanan ixi-play isimli robotu çok seveceksiniz. Android 4.2 işletim sistemiyle çalışan ve çocuklara yönelik geliştirilen robotta çift çekirdekli ARM Cortex A9 işlemci, çift mikrofon, çift video ekranı (baykuşun gözünde) ve 720p çözünürlüklü video kamera kullanılıyor.

Dahili depolama alanı 1 GB olan robotun hafızasını microSD ile artırabilmek mümkün. Wi-Fi ve USB bağlantı noktaları da bulunan  bu sevimli robot, yüz, konuşma ve görüntü tanıma özelliklerine sahip. Bebek monitörü (baykuşun gözünde yer alan kamera ile) özelliğiyle ailelerin bebeklerini uzaktan mobil cihazlar üzerinden izleyebilmesine imkan tanıyan ixi-play, çocuklarınızın matematik becelerini geliştirmesine de katkıda bulunuyor.

ixi-play
Dil öğrenme yeteneğine de sahip olan ixi-robot, önümüzdeki yılın sonlarına doğru 299 dolardan piyasaya sürülecek ancak şu an ixi-play için ön sipariş vermek mümkün.

VİDEO

Bubo
*Clash of Titans’ın 1981 yılında çekilen versiyonunda yer alan altın baykuş Bubo