reklamı kapat

POPÜLER

Counter-Strike: GO dünya şampiyonu Türkiye!

Belgrad’da gerçekleşen 2016 Counter-Strike: Global Offensive milli takımlar şampiyonasında final karşılaşmasına çıkan ekibimiz, karşılaştığı Arjantin ekibini yenerek dünya şampiyonu olma başarısını gösterdi.

Şampiyona’da CS GO ekibimiz yarı finalde geçen senenin şampiyonu Fransa ile eşleşti. Karşılaşma 3 farklı harita üzerinden gerçekleşti. Yarı finalin ilk haritası Overpass‘te, ekibimiz 8-7 ve 8-7’lik skorlarla bu haritayı önde kapattı. İkinci harita olan Nuke‘ta ise ekibimiz Fransa’ya 16-14 kaybetti ve seri 2-2’ye geldi. Yarı finalin son haritası Dust2’ye CT olarak başlayan takımımız ilk yarıyı 9-6 önde bitirdi. İkinci yarıda da üstünlüğünü koruyan ekibimiz Fransa’yı 16-11 yenerek skoru 2-1 yaptı ve finale adını yazdırdı.

csgoturkey2
Yarı finalde Danimarka’yı eleyen Arjantin ile finalde karşı karşıya gelen ekibimiz ilk harita olarak belirlenen Train‘e T olarak başladı. Bu haritaya oldukça dominant başlayan Arjantin 11-0 gibi bir fark elde etti. Ekibimiz bu skorun ardından başarılı bir dönüş gerçekleştirerek üst üste kazandıkları raundlarla durumu 13-13’lük eşitliğe getirdi ve ilk haritayı 16-14 kazanmayı başardı. İkinci harita Overpass‘e CT olarak başlayan ekibimiz, ilk yarıyı 12-3 geride kapattı. Tekrar bir geri dönüş umuduyla başlanan ikinci yarıda maalesef beklenen olmadı ve ekibimiz ikinci haritayı 16-5 geride kapattı. Şampiyonu belirleyen harita ise Cobblestone oldu. Ekibimiz bu haritada ilk yarıyı oldukça üstün bir oyunla 11-4 geride bıraktı. İkinci yarıda da kontrollü ve üstün oyununu sürdüren ekibimiz Arjantin ekibine geri dönüş şansını tanımadı ve rakibini 16-8 yenerek, TWC 2016‘nın şampiyonu oldu. Türkiye’yi Counter-Strike: Global Offensive turnuvasında temsil eden ekibimiz şampiyonluğun ardından 50.000 dolar‘lık ödülün de sahibi oldu.
csgoturkey3