reklamı kapat

POPÜLER

Dijital dünyanın ihtiyaçlarına yanıt

 - Güncelleme: 08 Mart 2012 23:16

Başka bir araştırmaya göre dakikada 48 saat video Youtube’a yükleniyor; günde 520 milyon dakika görüntülü görüşme yapılıyor. Bu noktada, ileri seviyede görsellik, hız ve performansı sağlayan teknolojik altyapılar önem kazanıyor. Tahminlerimize göre gelecekte, tüketicilerin iletişim, tüketim ve yaratım ihtiyaçları çerçevesinde birlikte çalışacak çok sayıda cihaz kullanılacak.

Kullanım kolaylığı, yüksek performans, canlı grafikler, şık tasarım ve tam gün pil ömrü, bu ihtiyaçların başında geliyor. AMD olarak dünyada hem yüksek performanslı mikroişlemci hem de grafik teknolojileri tasarlayan tek şirket olma unvanını koruyoruz. Bu benzersiz teknoloji portföyü sayesinde, dijital deneyimleri en üst seviyeye çıkarıyoruz. Yüksek performanslı işlemci ve grafik teknolojilerini birleştirerek performans ve görsel deneyimde fark yaratıyoruz. Kısacası, bir bilgisayardan en canlı dijital deneyimi istiyorsanız, rahatlıkla söyleyebilirim ki tercihiniz AMD olmalıdır. 2011 yılında ise son 40 yılın en büyük teknolojik devrimlerinden birini gerçekleştirdik ve APU teknolojisini piyasaya sunduk. APU, işlemci ve grafik kartını tek bir yongada birleştiriyor. AMD için bir dönüm noktası olmanın yanında bu teknoloji, mikroişlemcinin icadından beri sektörde meydana gelmiş en büyük mimari değişimlerden biri sayılıyor. Değişen tüketici ihtiyaçlarından yola çıkarak çözüme odaklandık. Yeni nesil APU’lar, parlak HD grafikler, maksimum performans ve 10,5 saatten fazla pil ömrü sunuyor.

“SON KULLANICIYI TEKNİK BİLGİSAYAR TERİMLERİYE UĞRAŞTIRMIYORUZ”
Piyasaya sunduğumuz günden beri APU teknolojisi inanılmaz bir hızda yaygınlaşıyor. Bugüne kadar 12 milyondan fazla APU’nun sevkiyatını gerçekleştirdik. AMD C ve E serisi APU’lar bugün netbook’larda, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarda ve küçük kasalı masaüstü bilgisayarlarda kullanılıyor. AMD Z serisi APU’lar tabletlerde yer alıyor ve haziran itibarıyla A serisi APU’lar da genel kullanıma yönelik dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda yerini aldı. Düşünün ki sadece bozuk para büyüklüğünde bir yongadan, bir işlemciden elde edebileceğiniz maksimum performansa sahip oluyorsunuz; bir grafik kartından elde edebileceğiniz HD kalitede canlı görsel deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Tabii bu noktada en önemli konulardan bir diğeri tüketicinin kafasını karıştırmamak. Geliştirdiğimiz APU teknolojilerini tüketicilerin bilgisayar kullanım alışkanlıklarına göre VISION çatısı altında kategorize ettik. Bunun en büyük amacı, son tüketiciyi teknik bilgisayar terimleriyle (bir işlemcide kaç çekirdek bulunduğu, kaç GB’ı ne için kullanabileceği gibi) uğraştırmadan, bilgisayarı hangi amaçlarla kullandığını belirlemesini sağlayarak kendisine uygun VISION platformunu seçmesini sağlamaktı. Bu noktada son tüketiciye, “Bilgisayarınız ile ne yapmak isterseniz isteyin, size uygun bir VISION vardır!” sloganı ile yaklaşıyoruz. Fotoğraf düzenleme, oyun performansı, mail kullanımı, grafik tasarımı gibi farklı kullanım şekillerine göre VISION Platformlarını E-Serisi, HD İnternet, A4, A6 ve A8 olarak ayırdık.

E-Serisi APU’larımız en temel bilgisayar ihtiyaçlarını karşılarken, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor ve temel uygulamalarda yüksek performans sunuyor. HD Internet teknolojisinin en önemli özelliği, netbook’larda HDMI çıkışına sahip olması. Netbook’larda dünyada ilk defa AMD tarafından sunulan bu özellik ile HD görüntü ve ses, tek bir kablo ile televizyona, perdeye yansıtılabiliyor. HD Internet teknolojisi platformu, e-posta, sosyal medya siteleri ve çevirim içi sohbet uygulamalarını HD görüntü kalitesinde çalıştırıyor. VISION A4,
çift çekirdek gücüyle günlük kullanım ihtiyaçlarında kusursuz bir performans sunuyor. Sessiz ve serin çalışan, enerji tasarrufu sunan bu platformumuz ile görselliği ön plana çıkardık. AMD Steady Video teknolojisi ile amatörce çekilen videoların bilgisayarda titreşimsiz olarak izlenmesine olanak tanıyoruz.

“EŞSİZ HD PERFORMANS: VISION A6 VE VISION A8”
VISION A6, dört çekirdek gücüyle, çoklu görevleri gerektiren bilgisayar kullanımında olağanüstü bir performans sunuyor. Bu platformu, özellikle video, fotoğraf ve temel oyunları kusursuz çalıştıracak bir platform arayanlar için geliştirdik. VISION A6’nın öne çıkardığı en önemli özelliği olağanüstü HD kalitesinde görüntüler. Özellikle video izleme, video düzenleme ve görüntülü sohbet gibi uygulamalarda takılma ve donma olmadan kesintisiz ve yüksek performanslı bir deneyim sunuyor. Dört çekirdek gücüyle çalışan VISION A8, eşsiz HD performansı ile 3D oyun performansını ön plana çıkarıyor. VISION A8 teknolojisi yüksek performans arayan teknoloji meraklılarının tercih edeceği bir platform. Kullanıcılar, VISION A8 teknolojisine sahip bilgisayarları ile film izlerken aynı çevrim içi uygulamaları sorunsuz ve kesintisiz kullanabiliyor. 3D oyunların eş zamanlı olarak çoklu ekranlardan oynanmasına olanak tanıyor ve gerçeğe yakın bir görüntü kalitesi sunuyor.

Özetleyecek olursak, AMD olarak olağanüstü performansa, uygun maliyetle sahip olunabileceğini tüketicilerimize kanıtlamak istedik. Giderek dijitalleşen ve görsel odak kazanan dünyada, tüketiciler çoğul görevlere, canlı grafiklere, takılmayan filmlere ve mükemmel çoklu ortam performansına daha fazla önem veriyor. Bu alanlarda, ihtiyacı maksimum düzeyde karşılayacak teknolojilerimiz ile tüketici deneyiminde fark yarattığımıza inanıyoruz.

İLGİLİ HABERLER