reklamı kapat

POPÜLER

Dijital oyunlar neden kutululardan daha pahalı?

Dijital oyunlar kolay ulaşılabilir olmaları nedeniyle günümüzde neredeyse kutulu oyunlar kadar ilgi görüyor. Ancak dijital olduğu için herhangi bir kutu masrafı olmayan ve dünyaya dağıtılması için herhangi bir ücretin gerekmediği dijital oyunlar buna rağmen kutuluya göre daha pahalı olmalarıyla oyuncuları kendinden uzaklaştırıyor. Ubisoft‘un konuyla ilgili yaptığı açıklama ise dijital oyunların neden daha pahalı olduğunu cevaplıyor.

Ubisoft’un çeyrek sonuçlarının duyurulduğu konferansta dijital oyunlarla ilgili açıklamalarda bulunan Yves Guillemot, herkesin merak ettiği sorunun cevabını nihayet verdi. Guillemot’un açıklamasına göre oyuncular yapımların dijital versiyonuna hızlıca ilgi göstermiyor. Çünkü bu versiyonun devamlı olarak internetten ulaşılabilir olduğunu biliyor. Buna karşın kutulu versiyonun mağazalarda tükenme ihtimali bulunuyor. Bu nedenle şirketler kutulu sürüm beklendiği düzeyde satana kadar dijitalin fiyatında indirime gitmiyor ve stokları eritmeye çalışıyor. Sonuç olarak fiyat karşılaştırması yapan ve oyunun tükenme ihtimalini göz önünde bulunduran oyuncular da kutulu oyuna yöneliyor. Oyun şirketlerinin bu pazarlama hamlesi belki firmalar için gayet mantıklı gibi görünebilir ancak oyuncu tarafından bakıldığında can sıkıcı olduğunu söylemek gerek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Dijital oyunlar neden kutululardan daha pahalı?” için bir cevap

  1. Mehmet dedi ki:

    Demekki neymiş. Kutulu oyun asla alınmayacak. Biraz sabredip dijital kopyanın ucuzlaması beklenecekmiş. Böylece zamanla kutulu oyun satamayan çakal üreticiler bu saçma sapan uygulamayı düzeltirler.