reklamı kapat

POPÜLER

Dizel-otomatik-4×4 kombinasyonlu Hyundai Tucson’dan önemli başarı

Türkiye’ye ayak basmasının üzerinden geçen kısa zaman dilimine rağmen, elde ettiği yeni formül Hyundai Tucson için beklenen başarının anahtarı oldu.

Geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye pazarına giriş yapan ve bizim de ön incelemesini gerçekleştirdiğimiz makyajlı Hyundai Tucson, yeni eklenen 1,6 litre dizel motor seçeneği sayesinde önemli beklentileri de beraberinde getirmişti. Türkiye’nin en az “kuru fasulye- pilav” ikilisi kadar tutulanlarından birisi olan dizel-otomatik kombinasyonunun çevresinde gelişen bu beklentiler kullanıcı cephesinde sürüş, marka cephesindeyse satış noktalarını ön plana çıkartmıştı. Nitekim aradan geçen sadece 2 aylık zaman diliminin ardından açıklanan rakamlara baktığımızda, sadece dizel versiyondan 1.500 adete yakın satış gerçekleştiğini görüyoruz. Hyundai’nin elde ettiği veriler, daralan pazara rağmen C-SUV segmentinde yüzde 9’luk pazar payının elde edildiğine işaret ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beklentiler yüksek

Kasım ayındaki ÖTV desteğiyle avantajlı fiyat ve ödeme koşullarının sağlanmasıyla birlikte daha üst segmentteki talepleri de karşılamaya başlayan Tucson’la ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda, Aralık ayında da başarısını artırmasının beklendiğini görüyoruz. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker; “2015 yılından bu yana Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV’lerinden biri olan Tucson, 1.6 litre dizel versiyonuyla beraber gücümüze güç kattı. Çünkü, her yönüyle Türk tüketicisinin tüm beklentilerine cevap verebilen bir modelimiz. Bu bağlamda, zorlu bir süreçten geçtiğimiz bir dönemde bize umut aşıladı. Önümüzdeki yılda da Tucson modelimizin satışlarının daha da artmasını hedefliyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir

Yeni Hyundai Santa Fe