reklamı kapat

POPÜLER

Dots ekibinden yeni oyun geliyor: Wilds [Video]

İlgi gören mobil oyunlardan Dots‘ın ekibi şimdi yeni bir projeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Firma dördüncü oyununda geleneği bozuyor ve Dots ile bağlantısız bir isim seçiyor. Adı Wilds olarak açıklanan proje için bir de tanıtım videosu paylaşıldı.

Hatırlayacağınız üzere Dots ilk olarak 2013 senesinde kullanıma sunulmuş ve büyük ilgi görmüştü. Onu Two Dots ve Dots & Co. izledi. Oyunun mekaniklerinin geliştirildiği, günlük fırsatların eklendiği ve mücadelenin daha zorlu bir hale getirildiği bu oyunlar da benzer bir ilgi görmeyi başardı. Bu başarılı çalışmaların ardından sıra ekibin dördüncü oyununa geldi. Fakat bu sefer oyunun isminde hiçbir şekilde Dots geçmiyor. Onun yerine ad olarak Wilds tercih edilmiş. Yeni projenin kreatif direktörlüğünü üstlenen Patrick Moberg‘a göre bizleri hem tanıdık bir hissiyat uyandıracak hem de farklılıklara sahip olacak bir oyun bekliyor. Wilds rol yapma ile bulmaca konseptini bir araya getirecek. Fakat Dots serisinin alışılan mekanikleri korunacak. Yani oyuncuların ilerleyebilmesi için yine noktaları birleştirmesi gerekecek. Ancak bulmacalar sayesinde oyuncular asıl hikayeyi ve dolayısıyla oyun için yaratılan dünyayı keşfetme fırsatı bulacak.

Seriyi uzun süredir takip eden oyunculara yeni bir deneyim sunma vaadiyle yola çıkan Wilds’ın 2017 yılı içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

YORUMLAR