reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın çocuklara özel ilk akıllı go-kart aracı [Video]

Arrow Smart-Kart, 5-9 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak geliştirilmiş dünyanın ilk akıllı go-kart aracı. Farkı, eğlenceli olduğu kadar ebeveyn kontrolüne ve güvenliğe de önem veriyor olması.

Actev Motors’un ürettiği akıllı go-kart aracı, genç sürücülere gerçek sürüş deneyimini tattırırken, Arrow’un iOS ve Android uygulaması aracılığıyla kontrolü ebeveyne vererek güvenliği de ön planda tutuyor. Bugünün otomobil teknolojilerin esinlenerek tasarlanmış olan go-kart aracının hız ve yeterlilik konusunda hiçbir eksiği bulunmuyor. Çelik şasi, birbirinden bağımsız iki motor, ayarlanabilir gaz ve fren pedalları, Wi-Fi ve dahili GPS gibi özelliklere sahipi aracın maksimum hızı saatte 20 km.

Wi-Fi üzerinden akıllı telefon uygulamasına bağlanabilen araca hız sınırı koymak ebeveynin kontrolünde. Öte yandan çeşitli sensörlerle donatılmış olan Arrow Smart-Kart, bir engel algıladığı zaman otomatik olarak duruyor ve çarpışmadan kaçınıyor. Ayrıca mobil uygulamada önceden belirlenen bir konumun dışına çıkmamasını sağlamak da mümkün. Ek olarak, bir süre hareket olmadığında uygulamaya uyarı bildirimi gönderiliyor. Uygulamada çocuğun sürüş, hız, mesafe gibi istatistiklerini görüntüleme; farklı ve iddialı motor sesleri indirip yükleme gibi imkanlar sunuluyor.

Arrow Smart-Kart 600 dolarlık fiyatıyla ön siparişe açılmış durumda. Teslimatların ise yaz aylarında başlayacağı belirtiliyor.

VİDEO