reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk Ferrari temalı parkı açılıyor

haberini yaptığımız ve o günden beri büyük bir hevesle beklemeye geçtiğimiz park, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de 28 Ekim 2010 tarihinde hizmete girecek. 200 bin metrekarelik çatısının altında 20’den fazla farklı aksiyon sunacak olan park, dünyanın en yaratıcı ve eğlenceli lunapark unsurlarını da barındıracak.
Ferrari World Abu Dabi eğlence unsurlarından bazıları:

  • Formula Rossa: Saatte 240 km’lik hızlara çıkan dünyanın en hızlı roller coaster’ı
  • Speed of Magic (Sihrin Hızı): Daha önce hiçbir Ferrari’nin gitmediği, doğal ve olağanüstü yerlerden oluşan, sürekli değişen gerçek üstü bir ortamda seyahat eden bir gencin maceralarını takip eden 4 boyutlu fantezi bir yolculuk.
  • Made in Maranello (Maranello’da üretilmiştir): Maranello’daki ünlü Ferrari fabrikasının duvarlarının ardında gerçekleşen ve misafirlere dünyanın en rağbet gören otomobilinin karışık yapım sürecini izlettiren sanal bir gezi.
  • V12: 12 silindirli motorun kalbine doğru giden ve su kanalında yapılan heyecan verici bir gezi.
  • G-Force (G-Kuvveti): Doğrudan Ferrari Enzo’dan esinlenen bir koltukta, heyecan arayanları kırmızı tavanın içinden 62 metrelik yüksekliğe çıkarıp tekrar yere geri indirerek bir Ferrari’nin gerçek G-kuvvetini deneyimlemelerine olanak veren, heyecan dolu bir (yukarı-aşağı) kule binişi.
  • Viaggio in Italia (İtalya’daki Viaggio): Bir Ferrari modelinin peşinden, İtalya’nın şehirlerinin, o şehirlerin belli başlı anıtlarının, dağlarının ve kıyılarının görülmesini sağlayan sanal ve havada yapılan bir gezi.
  • Fiorano GT Challenge: Sıkı virajlardan kıvrılıp dolanarak giden ve bitiş çizgisine doğru depar atan Ferrari F430 Spider’larla yapılan eşsiz bir roller coaster düellosu.
  • Bell’Italia (Güzel İtalya): Muhteşem manzaralı Portofino ve Amalfi Sahilinden Monza yarış pistine, Roma’daki Kolezyum’dan Venedik’e ve Ferrari’nin vatanı ve merkezi olan Maranello’ya kadar İtalya’nın en ünlü yerlerinin minyatür bir rekreasyonu.
  • Junior Training Camp (Çocuk Eğitim Kampı): Çocukların susuz otomobil yıkayabilecekleri, özel ‘ustalar’ haline gelecekleri, şeref tribününe çıkacakları, uzaktan kumandalı otomobilleri yönetecekleri, kendi minyatür Ferrari’lerinin pazarlamasını yapacakları ve yumuşak, misafir dostu bir köpükten yapılan Formula 1 yarış otomobiliyle oynayacakları interaktif bir oyun alanı.

İLGİLİ HABERLER