reklamı kapat

POPÜLER

EA beklenen duyuruyu yaptı: Mirror’s Edge Catalyst geliyor [Video]

Oyun dünyasının en çok tartışılan konularından biri de güçlü ve oynanabilir kadın karakter sayısının azlığı. Ancak göz ardı edilen ya da unutulan karakterler de yok değil. Bu karakterlerden biri de hayranlarının dönüşünü uzun zamandır beklediği Mirror’s Edge serisinin ana karakteri Faith.

EA’in dağıtıcılığını, DICE‘ın geliştiriciliğini üstlendiği Mirror’s Edge, parkur oyunu olarak beklenenin üstünde bir başarı yakalamış ve ana karakteri Faith ile hafızalara kazınmıştı. Uzun zamandır ikincisinin geleceği konuşulan oyun E3 2015‘te çıkış tarihi ve fragmanıyla oyuncuları mutlu etmeyi başardı. Sinematik fragman yayınlamayı tercih eden Mirror’s Edge, daha karmaşık parkur yetenekleri ve dövüş mekanikleriyle geliyor. Hikaye ise oyuncuları ilk oyunun öncesine götürüyor. Oyundaki en büyük değişiklikse yeni oyunun açık dünya olması ve yükleme ekranlarının kaldırılarak oyuncuların rahatça etrafı keşfetmesinin sağlanması.

Mirror’s Edge Catalyst ismini taşıyan oyunda daha genç ve daha dinamik bir Faith göreceğiz. İlk oyunun yazarı olan Rhianna Pratchett‘ın ise yeni oyuna dahil olmadığı açıklandı. İlki kadar ses getirir mi bilinmez ancak uzun zamandır beklediğimiz parkur oyunu 23 Şubat 2016‘da Xbox One, PS4 ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

YORUMLAR