reklamı kapat

POPÜLER

Emekliye ayrılan Paint için hala umut var

Windows‘un her versiyonunda görmeye alıştığımız ve herkes tarafından kullanılabilen Paint’in yakında maziye karışacağı bir süre önce ortaya çıkmıştı. Microsoft’tan gelen açıklamaya bakılırsa ortaya bir yanlış anlaşılma var. Yani Paint için umut tükenmiş değil.

Kısaca hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz günlerde Windows’un en popüler yazılımlarından biri olan Paint’e veda zamanımızın geldiği ortaya çıktı. Basit fotoğraf düzenlemeleri yapmaya yarayan bu program marifetli eller tarafından şaheserler yaratmak için de kullanılabiliyor. Bunun yanında Paint’in birçoğumuz için nostaljik bir yanı da bulunuyor. Hepimizin bir dönem eğlenceli çizimler yapmak için kullandığı bu yazılımın yolun sonuna gelmesini kimse istemiyor. Öyle ki bu açıklama Windows kullanıcılarını fazlasıyla üzdü.

32 yıllık Paint’e veda etmek istemeyen kullanıcıların tepkileri Microsoft’un resmi bir açıklama yapmasına neden oldu. Microsoft adına konuşan Megan Saunders durumun sanılandan farklı olduğunu dile getirdi. Durumu “MS Paint hiçbir yere gitmiyor sadece yakında yeni bir yuvası olacak. İsteyenler Paint’i Windows Store’dan ücretsiz olarak indirebilecek.” sözleriyle özetledi. Bu yanlış anlaşılma sayesinde insanların Paint’e olan sevgisini ve nostalji hislerinin son bulmadığını öğrendiklerini, eski bir programın hala bu kadar sevilmesinin şahane olduğunu söyledi. Kısacası geçmişin yadigarı Paint’e tamamen elveda demiyoruz.