reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’tan geliştiricilere özel yepyeni bir platform

Facebook, bünyesindeki geliştiricilere daha fazla katkı sağlayarak ortaya çıkarılan çalışmaların kalitelisini ve işlevselliğini artırabilme adına web sitesi tadındaki yeni uygulamasını görücüye çıkardı. Temel olarak video konferansların yer alacağı platform üç farklı konuda destek verecek. Sosyal ağ bünyesinde uygulama ve oyun gibi ek servis geliştirenlere gösterdiği özeni gerçekleştirdiği etkinliklerle kanıtlayan Mark Zuckerberg, hizmet alanını genişletecek “Developers Live”ın tanıtımını yaptı.

Son haberlerin, yeniliklerin ve araçların yer alacağı oluşumda temel amaç geliştiricileri daima güncel tutabilmek. Kişiler halihazırda hizmet veren blog’tan farklı olarak bahsi geçen yeniliklere imza atan, dokümanları hazırlayan mühendis ve yöneticilerle tanışıp bağlantı kurma fırsatı yakalayacaklar. Geliştiricilerin ana merkezi haline gelmek isteyen sosyal ağ, şu üç maddenin altını çiziyor:

  • Mobil platform geliştiricileri Facebook ile daha derine inerek uygulamalarını geliştirip büyütebilecek.
  • Oyun geliştiricileri web ve mobil için nasıl daha iyi oyun yapabileceklerini öğrenecek.
  • Web siteleri ve yayıncılar ziyaretçi trafiklerini Facebook ile artırabilecek.

Canlı yayınların düzenleneceği “Developers Live”ın ilk oturumu 19 Şubat Salı günü ürün geliştirme sorumlusu Doug Purdy ile yapılacak. Geliştiricilere daha fazla yardımcı olabilmek için işi bir adım ileriye götüren Facebook bakalım nasıl bir etki yaratacak.
Devolopers Live