reklamı kapat

POPÜLER

Filmekimi’nin bu yılki sponsoru LG

8 yıldır Cannes, Berlin, Sundance, Venedik gibi festivallerde boy gösteren ödüllü filmleri ve büyük ustaların yapıtlarını İstanbul izleyicisinin beğenisine sunan Filmekimi’in 9’uncusu, LG Electronics sponsorluğunda gerçekleştirilecek. 8 – 14 Ekim haftasında düzenlenecek olan festivalde 31 film izleyiciyle buluşacak. Filmler, Emek sinemasının yokluğunda Atlas sineması, Beyoğlu sineması ve Cinebonus Maçka G-mall’un iki salonuyla birlikte toplam dört salonda gösterilecek.

DİKKAT ÇEKEN FİLMLER
Filmekimi’nin dikkat çeken yapımları arasında yönetmenliğini Sofia Coppola’nın yaptığı Altın Aslan ödüllü Başka Bir Yerde / Somewhere, Altın Palmiye kazanan ilk Tayland filmi olan Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor / Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives, İzlandalı yönetmen Baltasar Kormakur’un son filmi Nefes Nefese / Inhale, New York I Love You ve başrollerinde Robert Duvall, Bill Murray ve Sissy Spacek’in yer aldığı komedi-dram Mezara Kadar / Get Low yer alıyor.

BİLETLER
2 Ekim’den itibaren Biletix satış noktaları, www.biletix.com ve Biletix çağrı merkezi (0216) 556 98 00 ile Atlas Sineması gişesinden satın alınabilecek Filmekimi biletlerinin fiyatları ise şöyle:

Hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00): 4 TL

Hafta içi 19.00 seansları ve hafta sonu tüm seanslar: Tam 12 TL, İndirimli 8 TL

21.30 seanslarında yapılacak Filmekimi galaları: 15 TL

Biletlerini %25’e varan indirimlerle alabilecek Lale Kart sahipleri için ön satış günleri 29-30 Eylül ve 1 Ekim.

İLGİLİ HABERLER