reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Galaxy ailesi Core ile genişlemeye devam ediyor

Geçen ayın sonunda Galaxy S IV‘ü satışa sunan Samsung, çift SIM kart desteğine sahip (tek SIM kartlı modeli de mevcut) yeni akıllı telefonu Galaxy Core‘u kullanıcıların beğenisine sundu. Gücünü 1,2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden alan Galaxy ailesinin en yeni üyesi Galaxy Core, 1 GB RAM, 800×480 piksel çözünürlüklü 4,3 inç TFT LCD ekran, 8 GB dahili depolama alanı (microSD kart desteği sayesinde depolama alanı artırılabiliyor), 5 megapiksel çözünürlüklü arka kamera ve VGA çözünürlüklü ön kameraya sahip.
Samsung Galaxy Core
Cihazın arkasında yer alan 5 megapiksel çözünürlüklü kamera ile 480p video kaydı yapılabiliyor. Android 4.1 işletim sistemiyle çalışan ve Samsung’un TouchWiz arayüzüne sahip olan akıllı telefonun WiFi b/g/n, Bluetooth 3.0, A-GPS, 5.76 Mbps HSPA ve dört bantlı GSM/EDGE bağlantılarını destekliyor. 1800mAh kapasiteli çıkarılabilir pilin kullanıldığı akıllı telefonun ölçüleri: 129,3 x 67,6 x 8,95 mm, ağırlığı ise 124 gram.
Samsung Galaxy Core
Akıllı Bekleme, Akıllı Arama, S Voice, hareketlerle telefonu sessize alma veya sayfayı yenileme gibi özelliklerin de sunulduğu cihazın çift SIM kart destekli versiyonu bu ay, tek SIM kart destekli versiyonu ise temmuz ayında satışa sunulacak. İlk olarak Asya ve Avrupa’da piyasaya sürülecek olan akıllı telefonun satış fiyatı henüz belli değil. Tasarım olarak Galaxy S IV’ün andıran cihazın giriş-orta seviyesi kullanıcılara yönelik geliştirildiği düşünülürse satış fiyatının yüksek olmayacağını söylemek mümkün.

Advertisement