reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S5’in Sport versiyonu lanse edildi

Bugün ABD’li operatör Sprint, Samsung’un Galaxy S5 ailesine eklediği yeni üyesi Sport‘u duyurdu. Galaxy S5 Active‘e bir hayli benzeyen bu modelin tasarımı orijinal Galaxy S5’in kılıf takılmış haline benziyor.

Galaxy S5 ile aynı teknik özelliklere sahip olan S5 Sport’ta, orijinal modelin ön kısmındaki kapasitif tuşlar yerine fiziksel tuşlar bulunuyor, böylece eliniz ıslak veya kirli olduğunda dahi bu tuşları rahatça kullanabiliyorsunuz. 158 gramlık ağırlığıyla orijinal modelden biraz daha ağır olan S5 Sport, IP67 su ve toza dayanıklılık derecesine sahip.

Yeni modeldeki esas farklılık, cihazla birlikte gelen fitness uygulamaları. Sprint’in yeni fitness odaklı hizmeti Sprint Fit Live’ı da lanse etmesini sağlayan uygulama ile egzersiz aktivitesini izleyip paylaşabiliyor, kişiye özel sesli egzersiz desteği, planları ve canlı takip gibi özelliklerden faydalanabiliyorsunuz. Üstelik aktivite takibini duvar kağıdına entegre edebilir veya tam ekran seçeneğiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Galaxy S5 Sport’ta S Health gibi sağlık uygulamaları da ekli geliyor. Pek bir yenilik getirdiğini iddia edemeyeceğimiz bu modelin ABD dışında piyasaya çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Galaxy S5’in Sport versiyonu lanse edildi” için bir cevap

  1. Ali dedi ki:

    Cihazla birlikde sunulan uygulamaları diğer s5 modellerine de yayınlasalardı .Gereksiz bir model olmuş bence .