reklamı kapat

POPÜLER

apple, çip

Gelecek nesil iPhone’lar gücünü Samsung’dan alacak

Yıllar önce patent davalarıyla başlayan, karşılıklı (genellikle tek taraflı olsa da) atışmalarla devam eden, en son bükülme skandalıyla yeniden alevlenen Samsung-Apple çekişmesi bitecek gibi görünmüyor. Ancak görünüşe bakılırsa hiçbir şey ikilinin ortak iş yapmasına engel değil.

iOS cihazlarda kullanılan A serisi çipler uzun zamandır Samsung tarafından üretiliyordu. Ancak son zamanlarda ortaklık bozuldu ve Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullandığı A8 çiplerin üretimini TSMC üstlendi. Son gelen haberlere göre ise Apple, A9 çiplerinin üretimini yeniden Samsung’a emanet edecek. Uzun zamandır dedikodu halinde dolaşan haberler sonunda gerçekleşmişe benziyor. Zira söz konusu ortaklık Samsung kanadından da onaylanmış durumda.

Şirket yöneticilerinden Kim Ki-nam, geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamada bunun sinyallerini verdi. Son teknolojilerini kullanarak Apple’ın çiplerini yeniden üretmenin şirketin kar oranını bir hayli artıracağını söyleyen Kim, “müjdeli haberi” adeta ağzından kaçırdı. Güney Koreli şirketin 14nm işleme teknolojisini kullanacağı çipleri Apple’a önümüzdeki yıldan itibaren sunması bekleniyor

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Gelecek nesil iPhone’lar gücünü Samsung’dan alacak” için 2 cevap

  1. Onur Demirtaş dedi ki:

    Komedi yav 😀 danışıklı dövüş resmen

  2. wad dedi ki:

    kaçış yok. apple sen üretme diyemez. samsung müşteri kaçırmak neden istesin. samsung ‘a ahtapot denilirken basit bir şirket gibi görülmesi imkansız apple için parası ve vizyonu olan basit bir şirket diyebilirsin.