reklamı kapat

POPÜLER

BMW i Vision Circular
BMW i Vision Circular

Gelecekten fırlayan geri dönüştürülebilir konsept: BMW iVision Circular [Video]

2021 Münih Otomobil Fuarı’nda yeni otomobil modellerini görmeye devam ediyoruz. Bu kez karşımıza BMW’nin sıra dışı tasarımıyla dikkat çeken BMW iVision Circular modeli çıkıyor.

Konpset bir model olan BMW iVision Circular, 2040 yılının şehir içi ulaşım vizyonunu günümüze getiriyor. Tasarım sınırlarını zorlayan iVision Circular, hem dış hem iç tasarımıyla gelecekten fırlamış gibi görünüyor. Dört kişilik oturma kapasitesi sunan modelde BMW’nin klasik böbrek ızgaraları kullanılıyor.  Tamamen geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen aracın her parçasının geri dönüştürülebileceği belirtiliyor. Enerji açısından verimli ürerim süreçlerini değerlendiren şirket, araçta kullandığı malzemelere önem verdiğini ifade ediyor. Otomobil üretimine yönelik tamamen yeni bir yaklaşım sergileyen BMW gerçekten de önemli bir işe imza atıyor. Lastiklerin sürdürülebilir doğal kauçuktan üretildiğini söyleyen BMW, sürücülerin istenmeyen gücü otomobilin aküsünden şebekeye geri gönderebileceklerini de dile getiriyor.

BMW iVision Circular iç mekanıyla da sınırları zorluyor

Dış tasarım kadar etkileyici olan iç mekan tasarımında şirket yenilikçi sürece gitmiş durumda. BMW’nin aktardığı bilgiye göre ön konsol tamamen 3D yazıcılarla üretilmiş durumda. Konsept bir model olduğu için BMW iVision Circular’ın böyle bir final tasarımıyla karşımıza çıkması en azından şimdilik beklenmiyor. Performans detayları belli olmayan otomobilin fotoğraflarıyla sizleri baş başa bırakıyoruz.

İlgili video