reklamı kapat

POPÜLER

Google fotoğraf ve video düzenleme şirketini satın aldı

Google dünyanın en büyük video platformuna sahip olsa da iş fotoğraf kısmına geldiğinde şirketin hala istediği seviyede olmadığı görülüyor. Bu konuda Facebook’un bir hayli gerisinde olan şirket, bu açığını önemli bir satın almayla kapatmaya hazırlanıyor.

Video ve fotoğraf düzenleme uygulamaları ve programları geliştiren Fly Labs, Google’ın bu alandaki yeni silahı. Bu önemli girişimi bünyesine kattığını duyuran teknoloji devi, şimdilik sadece “Google Fotoğraflar için mükemmel bir partner” açıklamasında bulundu. Fotoğraflar servisini Google+’tan ayırdıktan sonra daha derli toplu bir hizmet haline getiren Google, Fly Labs desteğiyle birlikte daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Google bünyesine katılmaktan gurur duyduklarını belirten Fly Labs cephesi ise geliştirdikleri fotoğraf ve video uygulamalarının şimdiye kadar 3 milyon kez indirildiğini ifade ediyor. Uygulamalarının App Store’da bir süre daha yayında olacağını belirten Fly Labs, ileriki dönemlerde Google’ın en büyük rakibi için yeni güncelleme yayınlamayacaklarını belirtiyor.

YORUMLAR