reklamı kapat

POPÜLER

Gran Turismoı 6

Gran Turismo 6, Türkiye’de piyasaya çıkıyor [Video]

Yarış tutkunlarının Gran Turismo 6 ile buluşmasına (resmi olarak) sadece 1 gün kaldı. Yarın (6 Aralık)  tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak Gran Turismo 6’nın lansmanı dün Point Hotel’in alt katında yer alan The Game’de yapıldı ve serinin 6’ncı oyunu için özel bir turnuva düzenlendi. Turnuvada birinciliği Kaan Özdoğan, ikinciliği Burak Erten, üçüncülüğü ise “Dünya Yıldızı” aldı. Oyunun ilk test sürüşünü ise Red Bull sporcularından Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez gerçekleştirdi.

Gran Turismo 6
Aralarında FIA GT3 kategorisi yarış otomobillerinin , 2011 model Pagani Huayra gibi süper otomobillerinin, 1957 model BMW 507 gibi klasiklerin ve 2013 model Ford Focus ST gibi hızlı yol otomobillerinin de bulunduğu 1200’den fazla otomobilin yer aldığı yapımda 37 yarış alanı (100 pist düzeni) yer alıyor. Ascari, Silverstone, Brands Hatch, Mt. Panorama ve Willow Springs gibi pistleri bünyesinde barındıran Gran Turismo 6, pistleri gerçek hayata oranla 1 cm veya daha az bir sapmayla sanal dünyaya aktarıyor. Pist Editörü (güncellemeyle birlikte) özelliğiyle yapım oyuncuların kendi pistlerini de tasarlayabilmesine imkan tanıyacak.
Gran Turismo 6
Pistlerin enlem/boylam konumlarını temel alan çevresel simülasyon ise Gran Turismo 6’daki yenilikler arasında yer alıyor. Örnek vermek gerekirse; Gran Turismo 6’da Le Mans 24 Saat’te gece yarışırken yıldızların konumu 2013 yılındaki yarışla aynı. Klüp oluşturmak, forumlarda iletişim kurabilmek, yarış etkinlikleri organize edebilmek ve 16 oyuncunun Açık Lobi’de çevrim içi olarak yarışabilmesi oyunu güzelleştiren unsurlardan sadece birkaçı. Yarın Türkçe dil desteği ve Red Bull X2014/Mercedes AMG Vision Gran Turismo yarış otomobilleriyle birlikte gelecek yapımın Türkiye’deki satış fiyatı 159,00 TL.

Gran Turismo 6
Gran Turismoı 6

VİDEO

YORUMLAR