reklamı kapat

POPÜLER

GTA V’e FPS modu geliyor [Video]

Aldığı ödüller ve kırdığı rekorlarla oyun dünyasına adını altın harflerle yazdıran GTA V‘in yeni sürümü büyük bir sürprizle beraber geliyor. Öyle ki tüm seri boyunca oyunseverlerin belki de en çok istediği birinci kişi gözünden oynama seçeneğine kavuşacak yapım, eşsiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Özellikle GTA Vice City ile başlayan ve serinin diğer oyunlarının piyasaya sürülmesiyle giderek artan birinci kişi gözünden oynama kabiliyetinin eklenmesi yönündeki istekler, oyunun yeni sürümüyle birlikte gerçeğe dönüşüyor. Yapımcı Rockstar‘ın açıklamasına göre GTA V‘in Xbox One, PlayStation 4 ve PC için kısa süre içerisinde yayınlanacak versiyonlarında FPS yani “birinci kişi modu” yer alacak.

gta v-2
Bunun için perspektif değişimini uygun şekilde karşılayacak yeni hedefleme ve kaplama sistemi geliştiren Rockstar, oyun esnasında tek tuşla görüntü açılarının değiştirilebileceğini belirtiyor. Böylelikle araba, helikopter, motorsiklet kullanırken ya da yolda yürürken sanki kendiniz hareket ediyormuş gibi hissedeceksiniz. Tek kişilik ve online modlarda da yer alacak “birinci kişi modu,” heyecanı da katbekat arttıracak. Yazın düzenlenen E3 etkinliğinde duyurulan yeni jenerasyon GTA V 18 Kasım‘da Xbox One ve PlayStation 4 için, 25 Ocak 2015‘te ise PC için yayınlanması bekleniyor. Kayıtlı oyunların yeni sürüme aktarılmasını da sağlayacak olan Rockstar, böylelikle daha önce GTA hayranları tarafından geliştirilen birinci kişi modlarını resmileştiriyor.

gta v-3

VİDEO