reklamı kapat

POPÜLER

Hafta sonu ne indirsek: Canva

08 Nisan 2017

Bundan böyle her hafta sizler için seçtiğimiz haftanın oyununu ve uygulamasını aktaracağız. Bu hafta iOS platformunda beğenimizi kazanan Canva ile ilgili izlenimizleri paylaşmak istiyoruz.

Grafik tasarımcılar yaşadı

Özellikle grafik tasarımcılara ve fotoğraf editörlerine büyük kolaylık sağlayan uygulama yaratıcı kişilerin akıllarına gelen düşüncelerini hızlı bir şekilde aktarmasına imkan tanıyor. Uygulamayı kullanabilmek için ilk etapta uygulamaya kaydolmanız gerekiyor. E-posta adresinizle kayıt yapabileceğiniz gibi Canva’ya Facebook veya Google hesaplarıyla da giriş yapılabiliyor. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından uygulamanın arayüzü karşımıza çıkıyor. Üst sekmede Instagram, Facebook ve Twitter gibi paylaşımlar için hazır şablonlar yer alırken diğer sekmelerde el ilanı, davetiye, albüm kapağı, reklam bandı, kartvizit ve logo gibi çalışmalara imza atabileceğimiz sekmeler bulunuyor. Türkçe dil desteğine de sahip olan uygulamada fotoğrafları düzenleyerek, metin, etiket, kenarlık ve çerçeve gibi detaylar ekleyerek yaratıcı çalışmalara imza atılıyor.

Canva’da kendi fotoğraflarınızdan birini tercih edebileceğiniz gibi uygulamadaki planlardan, stok fotoğraflarından veya resimlerden birini seçmek de mümkün. Instagram’da olduğu gibi fotoğraflara farklı filtreler ekleyerek çalışmaların çok daha etkileyici görünmesi de sağlanabiliyor. Parlaklık, kontrast, doygunluk, bulanıklık, vinyet ve renklerdirme gibi ayarların da değiştirilebileceği uygulamada çok sayıda font seçeneği bulunuyor. Yalnız bu font seçeneklerinin çoğu Türkçe karaktere ne yazik ki destek vermiyor. Yazıları hizalandırıp, boyutlandırabileceğinizi de unutmadan söyleyelim. Uygulamanın sunduğu avantajlardan biri de Apple’ın kişisel asistanı Siri’ye destek vermesi. Siri’ye örneğin Canva uygulamasında Instagram için uyguladığınız bir çalışmayı aratabiliyorsunuz. Uygulama aynı zamanda iMessage’da etiketler yüklemeye de izin veriyor. Genel olarak beğenimizi kazanmayı başaran uygulamayı haberin devamındaki bağlantı linki üzerinden indirebilirsiniz. Canva’nın Türkçe sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 133 MB
  • Yükle App Store