reklamı kapat

POPÜLER

Pondr

Halit Ergenç’ten “muhteşem” sosyal ağ: Pondr

Son dönemde sayıları giderek artan sosyal ağ servislerine bir yenisi ekleniyor. Halit Ergenç‘in yeğeni Aziz Akgül tarafından tasarlanan Pondr; Instagram, Facebook ve Twitter benzeri ağların kimi özelliklerini ve kendine has yeniliklerini bir araya getirerek yeni bir arayüzde kullanıcılarla buluşturuyor. Halit Ergenç de yeğeninin projesine yatırımcı olarak destek veriyor.

Şu aşamada yalnızca iOS kullanıcılarına iPhone uygulaması olarak destek veren servisin web sitesi pondr.it de beta olarak kullanılabiliyor. Yakın bir zaman içinde Android versiyonunun da kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

Pondr
İSTER PONDR’LA İSTER REPONDR’LA
Pondr’ın ana işlevi fotoğraf paylaşımı, ancak diğer servislerden ayrılan özellikleri var. Bir paylaşım yapmak istediğinizde galeriden bir fotoğraf seçebiliyor ya da yeni bir fotoğraf çekebiliyorsunuz. Bu fotoğrafı kare formatlı olarak kesip efektler verebiliyorsunuz. Paylaşım yapmadan hemen önce isterseniz sizi takip eden kullanıcılardan geri dönüş almak için Pondr’ınıza ikinci bir fotoğraf ekleyebiliyorsunuz. Fotoğraf kutularının altına da her iki fotoğraf için ayrı bir yazı ve tercih ikonu yerleştirebiliyorsunuz. Bu sayede örnek olarak kullanıcılara “Bunu mu yoksa şunu mu giysem” ya da “Galatasaray mı Fenerbahçe mi?” gibi sorular sorabiliyorsunuz. Fotoğrafa ek olarak 150 karakterlik bir mesaj da girebiliyorsunuz.

Pondr ana ekranındaki gönderilerde seçim yapabiliyor ya da yorum ekleyebiliyorsunuz. Ya da Twitter’ın Retweet fonksiyonu gibi Pondr’ı Repondr’layabiliyorsunuz. Uygulamada etiket takip etmek de oldukça kolay. Herhangi bir etikete tıklayıp ilgili gönderileri açtığınızda uygulamanın sağ üst köşesinde beliren sabitleme ikonuna tıkladığınızda o etikete ait tüm gönderileri ana ekranı sağa doğru kaydırdığınızda açılan Etiketler ekranında görebiliyorsunuz. Kullanıcılarla doğrudan sohbete de imkan veren servis ilk aşamada dünya çapında kullanılan bir sosyal ağ olmayı planlıyor.

Pondr

FİYAT
iOS: Ücretsiz*

BOYUT
iOS: 41,5 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/pondr/id655036202?mt=8

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Pondr
Pondr

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Halit Ergenç’ten “muhteşem” sosyal ağ: Pondr” için 6 cevap

 1. Hüseyin dedi ki:

  instagramla arasındaki 7 farkı bul deseler bulamayız.Pek yaratıcı…

 2. Ali dedi ki:

  Pellinda bir caddebostan delisi , saçmalık.
  bari rengi instagramdan farklı olsaydı , komik.

 3. cuneyt karaca dedi ki:

  Arkadaşlar hiç olmassa bir Türk yatırımı olan bir yazılım. bırakın artık bu zihniyeti . desteleyin

 4. soundcloud dedi ki:

  “Hiçbir şey orijinal değildir.

  Hayalgücünüzü gazlayan, sizi ilhamla titreştiren heryerden çalın. Eski filmlerden, yeni filmlerden, müzikten, kitaplardan, resimlerden, fotoğraflardan, şiirlerden, rüyalardan, rastgele sohbetlerden, mimariden, köprülerden, tabelalardan, ağaçlardan, bulutlardan, sulak havzalardan, ışık ve gölgelerden beslenin. Sadece ve sadece ruhunuza seslenen şeyleri malzeme alın. Bunu yaparsanız işiniz (ve hırsızlığınız) özgün olur.

  Özgünlük paha biçilmez, orijinallik safsatadır.

  Bunları yaptıktan sonra da hırsızlığınızı saklamakla uğraşmayın, tam tersine değerini bilin.

  Jan-Luc Godard’ın “Nerden aldığınız değil, nereye götürdüğünüz önemlidir.” sözünü hep aklınızda tutun.”

 5. Patrick'in Yeşil Donu dedi ki:

  her platformda az veya çok taklit vardır örnek olarak facebook vahiyle inmedi. ancak yine de biraz orijinal özellikler katılması lazım. örneğin tek gönderide anket usulü iki seçenekten birini desteklemek oldukça güzel geldi. her şey taklit barındırabilir ancak insanların twitter veya facebook ve instagram yerine pondr kullanmalarının bir sebebi olması gerekir

 6. limbesh dedi ki:

  Türk’lük sözde değil özdedir