reklamı kapat

POPÜLER

Hepsi bir arada oyun tableti: Razer Edge

Razer‘ın geçen yıl CES’te tanıttığı ve başta oyunseverler olmak üzere hepimizin ilgisini fazlasıyla çeken oyun tableti, Project Fiona adını taşıyordu. Bu yılki fuara da eli boş gelmeyen Razer, eski adıyla Project Fiona’ya sonunda resmiyet kazandırdı ve son hali verilmiş ürünü fuar alanındaki meraklı ziyaretçilere sergiledi. Razer Edge ve Razer Edge Pro adlı iki versiyonu bulunan oyun tabletinin ilk çeyrekte Amerika’da piyasaya sürüleceği de açıklandı.
Razer Edge

Her iki versiyonda da bulunan NVIDIA GeForce GT 640M LE ekran kartıyla Razer, oyun fanatiklerini mutlu edecek.

10,1 inç ekranlı Razer Edge oyun tableti, Windows 8 işletim sistemiyle çalışıyor. Takıp çıkarılabilir klavyesi, oyun kontrol aparatı ve bir de standı bulunan tablet aslında bir hepsi bir arada bilgisayara dönüşüyor denebilir. Üçüncü nesil 1,7 GHz Intel Core i5 işlemci, 4 GB RAM, NVIDIA GT 640M LE ekran kartı ve 64 GB SSD depolama alanı, Razer Edge oyun tabletinin dikkat çeken teknik özellikleri arasında yer alıyor. 1280×800 piksellik ekran çözünürlüğü ise biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Razer Edge Pro‘nun 1,9 GHz Intel Core i7 işlemcisine karşılık 8 GB RAM ve 128 /256 GB SSD depolama alanı bulunuyor. Onun ekran çözünürlüğü ise 1366×768 piksel. Ziyaretçilerin yorumlarından anlaşılan o ki cihaz ince ya da hafif bir tablet değil. Ancak Razer’ın malzeme kalitesiyle göz doldurduğu da bir gerçek.
Razer Edge

Stant üzerinde üç adet USB girişi, bir HDMI çıkışı ve 3,5 mm’lik kulaklık girişi bulunuyor.

Razer Edge’i taşınabilir bir oyun konsoluna dönüştüren ve Razer’ın Gamepad Dock olarak lanse ettiği parça, takıp çıkarılabilen ve kendi bataryasıyla havalandırma kanalları bulunan; iki adet oyun kontrol çubuğunu da üzerinde bulunduran bir cihaz. Bu dock’un tek başına fiyatı 249 dolar. Razer Edge, 999 dolarlık fiyat etiketine sahipken Edge Pro 1.299 dolar fiyattan satılacak. Eğer oyun kontrollerini bulunduran dock ile beraber alınırsa fiyat 50 dolarlık bir indirimle 1.499 dolar oluyor.

Tanıtım videosu