reklamı kapat

POPÜLER

HP, Pavillion Mini ve Mini Stream ile masaüstü bilgisayarları çantaya sığdırıyor

HP, boyutlarıyla dikkat çeken iki masaüstü bilgisayar modeli, Pavillion Mini ve Mini Stream’i teknoloji fuarı CES 2015’te duyurdu.

İddialı özelliklerle gelen iki HP bilgiayarı için ilham alınan nokta ise Mac mini gibi görünüyor. Temelde Mac mini ile aynı fikirden yola çıkan HP Pavillion Mini ve Mini Stream, oldukça kompakt boyutlara sahip birer bilgisayar kasası olarak düşünülebilir.

Bu kasaları, monitörlere bağlayarak Windows’lu bilgisayar deneyimini klasik masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi devam ettirebileceğiniz gibi mobil olarak da sürdürebiliyorsunuz. Aynı anda iki monitöre birden bağlayabilmek de mümkün. Bilgisayarları dilerseniz çantanıza atın ve iş yerinizdeki kullanmaya devam edin. Odadan odaya taşınabilmesi de bir diğer kullanım özgürlüğü.

hp-pavilion-miniBilgisayarlar, Intel işlemcilerle geliyorlar. Windows 8.1 işletim sisteminin ön yüklü olduğu modellerde 8 GB RAM ve 1 TB’a kadar yapılandırılabilir depolama seçenekleri sunuluyor. Her iki modelde DisplayPort ve HDMI çıkışları da mevcut. Pavillion Mini’nin güç tasarrufu ise dikkat çekici özellikleri arasında.

HP Mini’de iki yıl boyunca ücretsiz kullanılabilir 200 GB bulut depolama alanı (OneDrive üzerinden) ve Windows Store’dan uygulama ve yazılım satın almak için 25 dolarlık kredi de kullanıcı dostu artılar durumunda. Fiyatlar ise 179.99 dolardan başlıyor.