reklamı kapat

POPÜLER

HTC, Mobile World Congress’te gövde gösterisi yaptı!

Mobile World Congress bu ay telefon üreticilerini merakla beklememiz için en önemli sebebimiz oldu. Günün en önemli haberleri ise HTC’den geldi. HTC bugün, üç yeni Android’li akıllı telefonu HTC Incredible S, HTC Desire S ve HTC Wildfire S’i, ilk tableti Flyer’ı ve ayırıcı özellikleri Facebook entegrasyonu olan iki yeni telefonu Salsa ve ChaCha’yı tanıttı.

Advertisement

HTC ANDROID’Lİ TELEFONLARINI GÜNCELLEDİ

HTC, Androidli telefon ailesine yeni bir seri eklediğini duyurdu. Incredible, Desire ve Wildfire modellerinin güncellenmiş versiyonları gibi duran üç yeni HTC telefonu benzer teknik özelliklere sahip. Bu yeni modelleri adlandırırken HTC yetkililerinin aklından ne geçtiğini merak etmedik desek yalan olur. HTC Incredible S, HTC Desire S ve HTC Wildfire S adlı üç yeni akıllı telefonla bizleri tanıştıran HTC, isim seçimi konusunda pek yaratıcı davranmamış.

HTC Inredible S

HTC Inredible S, bir önceki model olan Incredible’ın başarılı tasarımından nasibini almış. Incredible S’in 4 inçlik oldukça büyük bir WVGA Super LCD ekranı bulunuyor. Çözünürlüğü 800×480. Android işletim sisteminin 2.2 sürümünü kullanan cihazın arkasında çift flaşlı 8 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Ön yüzündeki kamera ise 1.3 megapiksel çözünürlük sunuyor. Incredible S, 1 GHz Qualcomm işlemci ve 768 MB RAM ile geliyor. Atanmış Android tuşları fiziksel tuşlar değil; cihazı yan çevirdiğiniz zaman bu minik ışıklı tuşlar da yön değiştirerek çevirdiğiniz doğrultuda yanmaya başlıyor.

HTC Desire S

HTC Desire S, günün ikinci HTC telefonu. 3.7 inçlik ekrana sahip Desire S, HTC Legend modeli gibi alüminyum kasası içinde gayet ihtişamlı görünüyor. Benzer bir konfigürasyonla Desire S de aynı işlemciye ve aynı RAM’e sahip: Qualcomm’un 1 GHz’lik Snapdragon işlemcisi ve 768 MB RAM. Desire S, Incredible S’ten işletim sistemiyle ayrılıyor: Desire S, Android 2.3 üzerinde çalışıyor olacak. Cihazın asıl kamerası, arka yüzündeki, LED flaşlı 5 megapiksellik kamerası. Ön yüzde ise VGA kamera bulunuyor. Kamerasıyla HD video kaydı gerçekleştirebiliyor.

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S, serinin daha makul fiyatlı olacağını tahmin ettiğimiz telefonu. HTC’nin şimdiye kadar yaptığı en küçük telefon olma özelliği taşıyan Wildfire S, 3.2 inçlik ekran büyüklüğüne sahip. 10.13 cm boyunda olan Wildfire’ın da kamerası 5 megapiksel çözünürlük sunuyor. Wildfire S de işletim sistemi olarak Gingerbread kullanacak.

Her üç telefonun da 2011 ikinci çeyrekte belli başlı Asya ve Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

HTC’nin tableti Flyer’a ilişkin detaylar için 2. sayfaya bakabilirsiniz.