reklamı kapat

POPÜLER

HTC yeni phablet modelinde özel bileşimli bir materyal kullanacak

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü amiral gemisi One‘ın (M8) tasarımı ve malzeme kalitesinin övgüyle karşılanmasının ardından HTC çıtayı biraz daha yükseltecek gibi görünüyor. Akıllı telefon modellerine dair isabetli sızıntılarıyla bilinen Twitter hesabı evleaks’in verdiği bilgiye göre Tayvanlı şirket yeni phablet modeli One (M8) Prime‘da özel bir alaşımdan oluşan egzotik bir materyal kullanmayı planlıyor.

Söz konusu egzotik materyalin alüminyum ve likit silikonun bileşiminden oluşacağı belirtiliyor. HTC’nin yeni phablet cihazının, alüminyum kadar hafif ama ondan daha dayanıklı olduğu söylenen bu alaşım aracılığıyla daha sağlam bir kasaya sahip olacağı öngörülüyor.

evleaks Twitter hesabı One (M8) Prime’ın ayrıca suya dayanıklı olacağını ve 300 Mbps’ye kadar indirme hızı sağlayan LTE Advanced Category 6 radyo teknolojisine sahip olacağını belirtiyor. HTC’nin yeni phablet modelinin sahip olacağı tahmin edilen diğer özellikler ise şöyle: 5,5 inç QHD ekran, dört çekirdekli 2,3 GHz Qualcomm Snapdragon 805 işlemci, 3 GB RAM, USB 3.0 girişi ve 18 megapiksel Duo Camera.