reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

İhracat hedefleri tuttu; Toyota Türkiye’den yerli üretim başarısı

Toyota Türkiye, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yapılan “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” araştırmasında önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) her yıl gerçekleştirdiği ve 2020 yılında pandemi koşullarına rağmen üstün ihracat performansı gösteren firmaları belirlediği “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarına göre Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye 3.6 Milyar $ değerindeki ihracatı ile Türkiye’nin İhracat Şampiyonları arasında ikinci sırada yer aldı. 2020 yılında toplam 217 bin aracın üretilerek banttan indirildiği fabrikada, ihracat adedi ise 180 bin olarak gerçekleşti. Toyota Türkiye’nin bu başarısı aslında yeni bir durum değil. Özellikle Ford Türkiye ile beraber her sene bu önemli başarıya imza atarak ekonomiye ciddi bir katkı sağlıyorlar. Nitekim Ford Türkiye’de Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin bu seneki listesinde ilk sırada yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota, C-HR ve Corolla ile hedefe ulaştı

Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı içinde ihracat şampiyonları arasında ikinci sırada yer almanın memnuniyetini dile getiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Şirket Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk, “Toyota C-HR ve Corolla’yı, Sakarya’daki fabrikamızda en yüksek kalite standartlarında üretiyor ve üretimimizin % 90’ını dünyanın 150 farklı ülkesine ihraç ediyoruz. Başarılarımızın ve Türkiye ekonomisine katkılarımızın devam edeceğine gönülden inanıyorum” dedi. Toyota Türkiye’nin ve diğer markaların ihracaat konusundaki bu başarısını kutluyor ve devamını gelmesini diliyoruz.

İlginizi çekebilir

Yeni Hyundai Tucson